Ankara’da Protestolar Devam Ediyor

Ankara taksim gezi parkı olayı  Fotoğraf: Özcan Çıkrıkçı
Ankara taksim gezi parkı olayı
Fotoğraf: Özcan Çıkrıkçı

Taksim Gezi parkındaki protestolara destek vermek amacıyla bu gün öğle saatlerinde  Kızılay Güven Parkta toplanan halka polisin sert müdahalesinin devam ettiği belirtiliyor. Öğle  saatlerinde  biber gazlı ve tazyikli su ile yapılan müdahalenin ardından halk ara sokaklara kaçarak barikatlar kurdular. Yüksel caddesi ve Ziya Gökalp caddesinde gruplar ile göstericiler arasındaki çatışmaların hala sürdüğü belirtiliyor.

Bu gün  vatandaşlar sokağa çıkamadılar ve  yolların kapatılması nedeniyle gidecekleri yerlere gidemediler.  Çatışmalarda onlarca kişinin yaralandığı ifade ediliyor. Birçok işyeri olaylardan etkilenen vatandaşlara kapılarını açtı. Vatandaşlar sebepsiz yere neden gaz atıldığını anlayamadıklarını söylüyorlar. Ankara’da polisin ambulanslarda gözaltı  yaptığı belirtiliyor.

Zafer çarşısının karşısına doktorlar çadır kurdular. Leman Kültür derneği göstericilere yardım için kapılarını açtı. Mülkiyeliler Birliğinde doktorlar yararlılara yardım ediyor. Sıhhiye köprüsünün altında taksiler yaralananları ücretsiz olarak hastaneye götürmek için bekliyorlar.  Mado pastanesinin vatandaşlara kapılarını kapatırken polislere su dağıttığı söylendi. Ankara’da halk tencere tava ellerinde ses çıkararak , korna sesleriyle protestolara devam ediyorlar. Işıklar açılıp kapatılıyor.

Ankara taksim gezi parkı olayı  Fotoğraf: Özcan Çıkrıkçı
Ankara taksim gezi parkı olayı
Fotoğraf: Özcan Çıkrıkçı

Ankara’da kimyasal gaz kullanıldığı, insanların bayıldığı, vücutlarının uyuştuğu söyleniyor. Ankarada kullanılan gazın portakal gazı olduğu bu gazın böcek ilacı olduğu , kısa süreli felce sebep olduğu bildiriliyor. Bu gaza maruz kalanların kesinlikle su içmemeleri, sirke kullanmaları gerektiği ifade ediliyor. Yapılan çağrılardan birisi de gama işhanında çok sayıda yaralı olduğu  gönülü doktor ve hemşirelerin bu tarafa yönlendirilmesi yönünde.

Alınan haberlere göre polis şu an itibariyle Kızılay’da  Milli Eğitim Bakanlığının arasındaki sokağa  çekildiği bildiriliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.