Annenize Sadece Sarılın

13 Mayıs 2012 Anneler Günü  tüm annelere kutlu olsun. Biyolojik olarak anne olmanın çok daha ötesinde bir şey annelik. İçerisinde sevgi olan şefkat olan herkes annedir aslında. Sokaktaki kediyi besleyen, penceresinin önüne gelen kuşa ekmek kırıntısı atan da annedir.

Anneliğin her inanışta kutsal olmasının nedeni de bu hayata gelme, bu hayatı deneyimleme yolculuğumuzda vasıta olmasıdır. Yaşam her canlı için verilmiş bir kutsamadır. Bu kutsamanın var olması da anneler sayesinde farklı şekillerde tezahür eder.  İlk olarak yeni doğan bir bebeğin annesinin kokusunu alınca susması insanın  doğumla başlayan bu serüveninde ilk yaşamsal duygu olan korkuyla başa çıkması için verilmiştir. Güveni her insan ana kucağında deneyimler.  Sevginin ilk tezahürü anne sesine verilen gülücüktür.

Her özel gün gibi Anneler Günü’de tüketim dayatmacasının bir sonucu olarak minnetimizi, sevgimizi duyumsama ve ifade etmekten uzaklaştırıp, anneliğimizi  ve annemize sevgimizi alış verişle ölçme yanılgısına düşürdü. Çılgınca bir şekilde Anneler günü hediyesi almak için her gün telefonumuza, maillerimize gelen birbirinden cazip kampanyalarda ne alacağımıza daha doğrusu hangisini alacağımıza kafa yorarken, bir demet kır papatyasını toplayıp annemizin sımsıkı boynuna sarılmayı kaç kişimiz akıl edebildik. Eğer sarılacak bir anneniz varsa lütfen ona sadece bir demet kır papatyasıyla gidin ve sarılın ama o çocukluğunuzdaki gibi sımsıcak olsun.

Her anne için en güzel hediye ilk doğarken ki yaşanan o büyülü karşılaşmayı hatırlatan sıcacık bir sarılmadır.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.