Apple’dan Çinli Kullanıcılara Özür Mesajı

Apple Ceo’su Tim Cook (Justin Sullivan / Getty Images)
Apple Ceo’su Tim Cook (Justin Sullivan / Getty Images)

2 hafta boyunca Komünist Parti tarafından süren medya saldırılarından sonra, pazartesi günü kısa garanti koşulları için Apple CEO’su Tim Cook, Çinli kullanıcılardan özür diledi.

Apple CEO’su Tim Cook, Çince web sitesi yardımı ile Çinli tüketicilere yönelik bir özür yayınladı.

Özründe İphone 4 ve 4S için garanti koşullarının ve satış sonrası hizmetin derinlemesine gözden geçirileceğini belirtti.  Satış Sonrası Servisin bir standart haline getirilerek ‘Tamirat,değiştirme ve iade’ kurallarına uyulacağını sözünü verdi.

Cook mesajında, “Bizim dış iletişim eksikliğimiz sebebiyle, Apple’ın tavrının uygunsuz olduğunun farkındayız,  bundan kaynaklı meydana gelen tüm sorunlar için özür dileriz” yazdı.

Cook’un özürü, Çin Komünist Partisinin sözcüsü tarafından Teknoloji Devinin “Geliştirilmiş Yasal Denetimi” ile karşılaştığını söylemesinden hemen sonra gerçekleşti.

Medyadaki baskı, Çin Merkez Televizyonun Yıllık Tüketici hakları ile ilgili duyurusu üzerine başladı. Medya haberlerine göre Apple Satış sonrası hizmette kötü durumda olduğu iddia edildi. Bunun üzerinde bir çok sanal ortamda yayınlar yapıldı.

Çin, Apple için ABD’den sonra ikinci büyük pazara sahip. Apple’ın toplam cirosunun % 15’ini  Çin’deki satışlar oluşturuyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.