Asker Düğününde Mutlu Son

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Görev yaptığı Hakkari’den yol güvenliği nedeniyle kendi düğününe katılamayan Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu sonunda muradına erdi. Memleketine gelen Uzman Çavuş için yeniden düğün töreni yapıldı.

Hakkari’de görevli Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu’nun geçtiğimiz Pazar günü memleketi Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde düğünü olmuş ancak Uzman Çavuş, güvenlik nedeniyle kendi düğününe katılamamıştı. Damatsız düğün haberinin basında yer almasının ardından askeri yetkililerce Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu önce karayolu ile Hakkari’den Van’a, oradan da uçakla Ankara’ya, daha sonra yine uçakla Adana havalimanına geldi. Adana’da Tümen Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Atilla Öztürk tarafından karşılanan Uzman Çavuş Karavelioğlu Tümen Komutanlığına giderek traş olup damatlığını giydi. Daha sonra askeri yetkililerle beraber Kadirli ilçesine giden Ahmet Karavelioğlu ilçe girişinde gelinlikli eşi Fatma Karavelioğlu tarafından karşılandı. İlçe girişinde gelin arabasına binen genç çift buradan da konvoy eşliğinde düğün evine geldi. Düğüne katılanlar tarafından “En büyük asker bizim asker” sloganlarıyla karşılanan gelin ve damat, anne ve babalarının elini öperek tebrikleri kabul etti. Daha sonra Osmaniye Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Şefik Atak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından gönderilen cumhuriyet altınını gelin Fatma Karavelioğlu’na taktı.

Gelin ve damadı tebrik eden Albay Atak “Yakın bir zamanda 3 tane vatan evladını Osmaniye’den son yolculuğuna uğurladık. Hep böyle hüzünlü haberlerle geliyorduk buraya. İlk defa böyle mesut bir haber için geliyoruz. Çok mutluyuz. Bizi böyle bir ortamda birleştirdikleri için Ahmet kardeşimize ve Fatma kızımıza teşekkür ediyoruz. Malum şartlardan dolayı bu düğünü gecikmeli yaptınız. Bu süre zarfında ailenin, bir asker ailesine yakışır şekilde vakur duruşu Sayın Genelkurmay Başkanımızın takdirini kazanmıştır. Bu takdirin bir ifadesi olarak Sayın Genelkurmay Başkanımızın hediyesi olarak altın takıyorum. Allah mesut, bahtiyar etsin.” dedi.

Geline kavuşacağı ve izine gideceği haberini toplanma merkezinde aldığını belirten Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu ise; “Bana ‘git düğününü yap’ dediler. Duyduğumda inanamadım. Eşimin, ailemin yanındayım. Çok mutluyum. Komutanlarımdan Allah razı olsun. Onların sayesinde buradayım. Çok büyük sürpriz oldu” şeklinde konuştu. Damatsız düğün yapan ve ardından da eşine kavuşup tekrardan düğün töreninde buluşan gelin Fatma Karavelioğlu ise “Eşimle hep bugünün hayalini kurduk. Düğüne gelmeseydi de üzülmezdim onun canı sağolsun yeter” dedi. Düğüne katılanlara da çok teşekkür eden genç çift davul zurna eşliğinde yakınlarıyla birlikte doyasıya eğlendiler.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.