Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Edward McMillan-Scott;Shen Yun Gösteri Sanatlarına bir kutlama mesajı yolladı

Avrupa Parlamentosu dward McMillan-Scott

Avrupa Parlamentosu Brüksel’deki merkez binasında 24 Şubat 2010’da, Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunun 2010 Avrupa turunu karşılama kokteyli düzenlendi. Kokteyli, Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bay Edward McMillan-Scott verdi ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Bay Jerzy Buzek de, Shen Yun Gösteri Sanatlarına bir kutlama mesajı yolladı. Avrupa Birliğinden 80’den fazla önemli siyasetçi ve toplumun farklı seviyelerinden konuk kokteyle katıldı.

 Shen Yun Gösteri Sanatları, 5 Mart 2010 tarihi itibaren bu yılki Avrupa turuna başlayacak ve ilk durağı da Hollanda’nın Amsterdam şehri olacaktır. Bu yıl, 15 ülkede yaklaşık 20 şehrindeki Avrupalı seyirci Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunun mükemmel gösterisini izleme imkânı elde edecek.

Kokteylin ev sahipliğini yapan Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bay Edward McMillan-Scott, New Yok merkezli Shen Yun Gösteri Sanatları grubunun 2010 yılında tekrar Avrupa’ya gelerek tur düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ona göre, Shen Yun Gösteri Sanatlarının dünya çapında bu kadar ünlü olmasının sebeplerinden biri yüksek kaliteli dansçılara, müzisyenlere, koreograf, kostüm tasarımcılarına sahip olması ve antik Çin’in ahlaki yönünü yansıtan efsaneleri ve çağdaş hikâyeleri cesaretlerle birleştirip doğulu ve batılı insanların zevk alabilecekleri modern bir destan yaratmaları olduğunu söyledi.

Avrupa Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı olan Bay McMillan-Scott’a göre, sanat bize farklı kültürleri severek tadını çıkarmamızı sağlayabilir ve aramızdaki farklılıkları unutturabilir. Fakat sanat dünyasında uzun zamandır Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından yapılan bir var. Avrupa’nın ve tüm dünyanın Shen Yun Gösteri Sanatlarının cesaretini destekleyeceğini ve ÇKP’nin insan haklarına karşı yürüttüğü zulmü kabul etmeyeceğini umuyoruz.

Avrupa Parlm Başkanı

Avrupa Parlamentosu Başkanı Prof. Jerzy Buzek, Shen Yun Gösteri Sanatlarının tekrar Avrupa gelerek tur düzenlemesinden duyduğunu memnuniyeti bir kutlama mesajı yollayarak ifade etti ve Shen Yun’e başarılar diledi. Kutlama mesajında, “Avrupa Parlamentosu Başkanı olarak, Shen Yun Gösteri Sanatlarının Avrupa’daki turunun çok büyük bir başarı elde etmesini diliyorum. Geçmiş birkaç sene boyunca, Shen Gösteri Sanatları dünya çapında durmadan gösteri yaptı ve Çin’in 5 bin yıllık hakiki kültür ve geleneğini yeniden canlandırarak geniş çapta yaydı. Shen Yun Gösteri Sanatlarının Avrupa’ya gerçekleştirdiği turun üçüncü yılı ve bu sene Avrupa’da 15’den fazla ülkeyi ziyaret edecek. Shen Gösteri Sanatlarının Avrupa’daki seyircilere bir kez daha zengin programlar getireceğine inanıyorum. Avrupa’daki turunuzun başarılı geçmesini ve iyi sonuçlar elde etmesini diliyorum.” dedi.

Prof. Jerzy Buzek’in kutlama mesajının yer aldığı video kokteyl sırasında yayınlandı.

Avrupa Falun Dafa Derneği Mr.Manyan

Shen Yun Gösteri Grubunun ana organizatörü olan Avrupa Falun Dafa Derneği sorumlusu Bay Manyan, Shen Yun Gösteri Sanatlarının son yıllarda Avrupa ve dünya çapında büyük merak uyandıran gösterilerinin durumunu herkese tanıttı ve Shen Yun Gösteri Sanatlarına destek veren toplumun her seviyesinden kişilere teşekkür etti. Bay Manyan, Avrupa Parlamentosundan bu kadar parlamenterin Shen Yun Gösteri Sanatlarına verdiği destek ve içten karşılamanın çok çok değerli olduğunu belirtti.

Kokteyle katılan bir kısım önemli siyasi isim, Avrupa Parlamentosu çalışanları ve sivil toplum kuruluşlardan gelen temsilciler geçen sene Shen Yun’un Avrupa’nın farklı şehirlerindeki gösterilerini seyretmişlerdi. Bir sene sonra bile onlar gösterinin yansıttığı saf güzelliğini ve merhameti hala hatırlıyorlar ve Shen Yun’un yeniden gelişini bekliyorlar. Aynı zamanda, ÇKP’nin geçtiğimiz günlerde Hong Kong ve Romanya hükümetlerine baskı yaparak Shen Yun gösterilerini engellemesini de kınadılar.

Kaynak: http://tr.clearharmony.net/articles/201003/7314.html
Çince metin : http://www.yuanming.net/articles/201002/90379.html


Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.