Başbakan Erdoğan:”Biz Biriz”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs Harekatı’nın yıldönümü 27. yıldönümü nedeniyle gittiği Kıbrıs’ta 10. yıl marşı ile karşılandı. Başbakan Erdoğan’ın halka hitaben yaptığı konuşmasında “adil kapsamlı kurucu iki devlet  anlayışı kabul edilmediği müddetçe burada bir adım atılması mümkün değildir. Şu anda söylüyorum ki Kıbrıs diye bir devlet” yoktur dedi.

 Avrupa’nın Kıbrıs Rum Kesimi’ni Avrupa Birliği’ne kabul etmesi ile Rum Kesimi’ni haksız yere ödüllendirildiği söyleyen Erdoğan: “Bizden ne istediniz? Referandum. Yapıldı mı? Yapıldı. Kuzey isteğinize ‘evet’ dedi güney ‘hayır’ dedi.  Siz onlara ne yaptınız. Mükafatlandırdınız. Bi haklı olduğumuz için güçlüyüz. Şunu unutmayınız. Biz biriz” dedi.

 Ayrıca konuşmasında halka da rahat olmalarını söyleyen Erdoğan: “ Size anavatandan selam ile sesleniyorum. Aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara sakın ha aldırmayın. En kısa zaman Kuzey Kıbrıs alt-yapısı ile ve üst yapısı ile daha güçlü bir hale getireceğiz. Birçok yatırımımızın yarın açılışını yapacağız. Bu çalışmalar daha da hızlı devam edecek. Duble yollarla Kıbrıs’ın tamamını ulaşım konusunda farklı bir yapıya büründüreceğiz. Temelini Mart ayında attığımız baraj ile de suyunuz geliyor” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.