Bingöl’de Askeri Konvoya Roketatarla Saldırı

 

Bingöl’de askeri konvoya saldırı

Bingöl – Muş Karayolu’nda seyir halindeki askeri konvoy teröristlerin saldırısına uğradı. Roketatar silahlarla yapılan saldırıda 8 asker şehit olurken, 62 asker de yaralandı. Bingöl – Muş Karayolu’nun 16. kilometresinde askeri konvoya teröristlerin saldırısı sonucu konvoydaki  bir otobüste yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, görev izni, sağlık izni ya da yasal izin dönüşü Muş ve Van istikametindeki birliklerine katılmak üzere Elazığ’da toplanan 200 sivil silahsız  askerin 3 otobüs, 1 midibüs, 1 minibüs ve kendilerine Elazığ ve Bingöl jandarma birliklerinden refakat eden 10 zırhlı araç olmak üzere toplam 15 araçla Muş istikametinde seyir halinde iken saat 12.30’da roketatarlı saldırıya uğradığını açıkladı.

Vali, yaptığı açıklamada yaralılardan 7’sinin durumunun ağır olduğunu bildirdi. Yaralıların Bingöl, Erzurum, Elazığ ve Malatya’daki hastanelere sevk edildiğini kaydetti. Polis özel harekat, jandarma özel harekat ile havadan ve karadan operasyonların sürdüğünü belirten Vali Güvençer, Elazığ Havaalanı’nda hazır tutulan ambulans uçak ile de acil durumdaki yaralıların taşınabileceğini açıkladı.

Çevre köylerde yaşayan bir görgü tanığı, teröristlerin RPG7 ya da roketatar kullandığını dile getirdi. Saldırının gerçekleştiği ormanlık alanda güvenlik güçleri tarafından operasyonlar sürdürülüyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.