Blackberry Kullanıcıları Sıkıntıda

Tüm dünyada iş telefonu olarak lanse edilen ve tutulan Blackberry kullanıcıları iki gündür telefonun Blackberry tarafından desteklenen internet kullanımında sıkıntılar yaşıyor.Tercih edilmesi özellikleri arasında en çok kolay e-mail kullanımı ve güvenlik olan  Blackberry, kullanıcılarını yolda bıraktı. Birçok büyük şirket çalışanı ve kişisel kullanıcı kopan bağlantı sonrası internetteki sosyal ağlar üzerinden şikayetlerini duyuruyorlar.

İlk gün Asya, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da kendisini gösteren kesinti, bugün Hindistan, Latin Amerika ve İngiltere’de kendisini gösterdi. Sorun için kendilerine ulaşan kullanıcılara, telefon operatörleri sorunun Blackberry sağlayısından kaynaklığı olduğu açıklamalarını yaptılar.Blackberry üreticisi olan Research in Motion (RIM) ilk açıklamasında sorunun kendilerinde olduğunu söyledi fakat neden kaynaklı olduğu konusunda bir bilgi vermedi.

Sürekli yazılı açıklama yapan Research in Motion sonraki açıklamasında kullanıcılardan özür diledi ve sorunu bir an önce çözmek için uğraştıklarını belirtti. Daha sonra ki açıklamalarında alt yapılarında geçiş anahtarı sorunu olduğunu bu yüzden de mesajlarda ve tarayıcılarda geçikme gerçekleştiğini söyledi. Yedek bir anahtar olmasına karşılık bu anahtarında önceden test edilmiş olmasına rağmen çalışmaması sorunların büyümesine sebep olduğunu bildirdi. Sorunun çözüldüğünü fakat aşırı veri birikmesi nedeniyle mesajların yavaş bir şekilde ulaştırılmasını gerçekleştiren ve şu an itibariyle Amerika kullanıcılarının da sıkıntı yaşadığını bildiren RIM kullanıcılara sabırları için teşekkür etti.

İlk çıktığı dönemler güvenlik sıkıntısı yaşayan Blacberry kendisini  iyi bir şekilde düzeltmişti fakat sonradan gelen bu sorunların marka için neler getireceği merak konusu.

Konu ile ilgili Blackberry’nin resmi web sitesini ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.Blackberry resmi sitesine ulaşmak için tıklayınız. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.