Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün yurtta hava nasıl olacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre;

Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Afyankarahisar çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Akşam saatlerine kadar Ordu, Giresun ve Trabzon’un batı ilçelerinde kuvvetli, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize ve Hopa çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenmektedir.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, Marmara ve Batı Karadeniz ile zamanla yurdun kuzey kesimlerinde kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 20

İstanbul: Parçalı çok bulutlu 23

İzmir: Parçalı bulutlu 26

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Antalya: Parçalı bulutlu, doğu çevreleri ile öğle saatlerinden sonra il geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerine kadar batı çevrelerinde kuvvetli, doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor) 22

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 26

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.