CEBIT Bilişim Eurasia 2010 Fuarı 6 – 10 Ekim arası TÜYAP’ta

www.cebitbilisim.com

CEBIT Bilişim Eurasia 2010, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı bir törenle açıldı. İş dünyası profesyonellerinin ve teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği fuar, 10 Ekim’e kadar TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere açık olacak.

Fuarın ana sponsoru olan Türksat, uydular üzerinden sağladığı her türlü haberleşme hizmetinin yanında, ileri iletişim teknolojilerini yaşamın her alanında etkin kılan dev projelerini katılımcı ve ziyaretçilere sunacak. Broadcast, Cable & Satellite Uluslararası Fuar ve Konferansı’nın da aynı tarihler arasında düzenleneceği fuarda, tüketiciler ‘Bilişim Marketi’ bölümünden teknolojinin en gözde ürünlerine, CeBIT Bilişim Eurasia 2010’a özel indirimlerle sahip olabilecek.

Açılış töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bilgi çağına geçiş döneminde bilgiye sahip olan, üreten ve kullanan ülkelerin öne çıktığını belirterek, Türkiye’nin kalkınmasının kobilerle mümkün olduğunu ve CeBIT Bilişim Eurasia’da büyük şirketler yerine KOBİ’lerin ağırlıklı olarak yer almasından mutluluk duyduğunu belirtti.

Yıldırım, bugün 7 milyon aboneye ulaşan internet kullanımının 2013’te 12 milyona, 2023’te ise 30 milyona ulaşmasını hedeflediklerini, e-Devlet projesinin vatandaşların önündeki bürokratik zorlukları tamamen ortadan kaldırdığını, en önemli hedeflerden birinin e-devlet projesini yerel yönetimlere yaymak olduğunu, akıllı kent projeleriyle büyük şehirlere artan göçle karşılaşılan sorunların ve göç alan şehirlerdeki problemlerin önüne geçildiğini ve oluşturulacak sayısal ipek yoluyla ticaretin önünün daha da açılacağına değindi.

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow ise, Türkiye’nin Avrasya bölgesinin en dinamik ülkesi olduğunu, özellikle bilişim alanında gerçekleştirdiği atılımla, hazırladığı projelerle çevre ülkeler tarafında örnek olarak gösterildiğini, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin dünyanın çekim merkezi olacağını düşündüğünü belirtti. Gruchow, 1-5 Mart’ta düzenlenecek olan CeBIT Hannover’de Türkiye’nin partner ülke olarak katılacağını belirterek, Türkiye’deki bilişim pazarının hızlı gelişiminin ve istikrarlı büyümesinin buna katkı sağladığını dile getirdi.

Fuara katılan 1066 firma arasında; Siemens, IBM, Oracle, Motorola, Toshiba gibi dev isimlerin de bulunduğu CeBIT Bilişim Eurasia’da 972, Broadcast, Cable & Satellite fuarında ise 94 marka, 5 gün boyunca televizyondan dizüstü bilgisayarına, dijital fotoğraf makinesinden, kameraya, dijital eğlence ürünlerinden, donanım, yazılım ve çevre birimlerine kadar binlerce yeni ürün ve hizmetini tanıtacak.

6 – 10 Ekim tarihleri arasında CeBIT Bilişim Eurasia ile aynı anda düzenlenecek Bilişim Etkinlikleri’nde 60’ın üzerinde forum, seminer ve konferans fuara paralel olarak gerçekleşecek. Bilişim Etkinlikleri’nde bilişim çözümlerinin sektörlere sunduğu maksimum faydalar, aralarında Türksat, Sampaş, Siemens, IBM, Oracle, Motorola, TEB, Garanti gibi dev markaların oturumlarıyla katılımcılara aktarılacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.