Çin’in Muhteşem Kültürü ile İlgili Bir Film Prodüksiyon Müdürü’nün Görüşleri

HOUSTON— New York’ta kurulmuş muhteşem bir gösteri sanatlrı grubu olan Shen Yun, Çin’in ilahi antik kültürünü Houston’ın Wortham Merkezinde bulunan Brown Tiyatro Merkezinde sahneledi. Grup yalnızca üç gösteri için şehre uğradı.

Bir filmde prodüksiyon müdürü olarak görev alan ve aynı zamanda şu anda çekilecek bir filmin hazırlıkalrı ile ilgilenen ve de tiyator ve yelevisyon için tönetmenlik de yapan Stefan Blozinski, 3 Temmuz Pazar günkü Shen Yun Gösterisindeydi ve hiç de farkında olmadığı Çin’in antik kültürünün ruhsallığına tanık oldu.
Bay  Blozinski gösteri ile ilgili olarak: “Çin’in ruhsal kültürü ile ilgili bilmediğim çok şey gördüm, cennet ve yaşam ile ilgili kavramları ve bu kültürün nereden ve nasıl geldiğini öğrenme fırsatı buldum” dedi. Bütün bunların Çin kültüründe olduğunu bilmeme rağmen nereden geldiklerini bilmiyordum diyen Bay Blozinski daha önce büyün bunlr ile ilgili bir anlayışı olmadığını sözlerine ekledi.

“Gerçekten neye tanık olacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Gösteriyi seyrettiğim için çok memnunum”  diyerek gösteriyi izlemesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Aynı zamanda geleneksel Çin enstrümanları ile Batı Enstrümanalrını da bünyesinde barındıran Shen Yun Orkestrasından etkilendiğini söyleyen Bay Blozinski orkestraya bayıldığını ve böyle bir orkestranın canlı olarak dinlenmesinin harika olduğunu da belirtti.

Herkesin bu  gösteriyi defalrca seyretmesi gerektiğini ve kendisinin de aynı gösteriyi tekrar seyretmeye geleceğini söyleyen Bay Blozinski “ Bu gösteriyi tekrar seyretmeye geleceğim ve arkadaşlarımı da beraberimde getireceğim. Çin kültürünün bu muhteşem yüzünü herkes görmeli. Eminim ki birçok insan Çin kültürünün bu yüzünü gerçekten bilmiyor” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.