Çinliler Kıyamet Günü İçin Hazırlıklara Tam Gaz Devam Ediyor

Birçok Çinli, Eski Maya takviminde kıyamet günü olduğu sanılan 21 Aralık sebebiyle endişeye kapılmış durumda. Bazı Çinli işadamları yüzbinlerce yuan harcayarak “Nuh’un Gemisi”nden sipariş vermiş veya kendilerine özel inşaa edilmesi için yatırım yapmış durumdalar. Onlar yaklaşan kıyamet gününde “Nuh’un Gemisi”ne saklanarak hayatta kalmayı planlıyorlar.

«Ноев ковчег», спроектированный Лу Чжэнхаем. Фото: China News
«Ноев ковчег», спроектированный Лу Чжэнхаем. Фото: China News

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci devlet haber ajansı China News, 23 Kasım’da yayınladığı haberde Sincan bölgesinden olan Lou Chzhenhay’in kıyamet sırasında yaşadığı bölgenin sular altında kalacağından korktuğu için, bir milyon Yuan’dan fazla birikimini harcayarak “Nuh’un Gemisini” inşa ettiğini duyurdu.

İnşa ettiği geminin ağırlığı 80 ton, uzunluğu 21,2 metre, genişliği 15,5 metre, boyu 5,6 metre ve 140 ton su alabilecek kapasitede olup, toplam 540 beygirgüce sahip üç dizel motor ile donatılmış. Lou inşaa ettiği “Nuh’un Gemisi” projesini tamamen kendisi tasarladı.

Gemi neredeyse tamamlanmış durumda ve Tarim nehrinin kıyısında durmakta. Bölgenin en büyük gemisi ünvanına sahip.

Lou medyaya uzun zamandır “Değişimler Kitabı” (Yi ÇingDeğişimler Kitabı, Çin klasik metinlerinin en eskisi olan bilgelik kitabı) ve fal (kehanet) ile ilgilendiğini söyledi. Kıyamet ve dünyanın sonunun yakın olduğuna gerçekten inandığını da ekledi.

25 Ekim’de West China City News gazetesi Sichuan Eyaletine bağlı Chengdu şehrinde oturan Dean Huashan’ın kendi versiyonu ile inşaa ettiği “Nuh’un Gemisi’nin” dayanıklılığı için yaptığı ilk testi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bay Dean Huashan tarafından inşaat edilen “Nuh’un Gemisi” fotoğraf:epochtimes.com
Bay Dean Huashan tarafından inşaa edilen “Nuh’un Gemisi” fotoğraf:epochtimes.com

Dean Huashan tarafından inşaa edilen “Nuh’un Gemisi”ni patlama yöntemiyle yıktıkları 10 katlı bir otel binasının önüne yerleştirdiler. Patlama sırasında Nuh’un Gemisi’nin dış cephesi  tamamen kırılmasına rağmen Dean iyimserliğini hiç kaybetmedi ve öngörülen kıyamet günü tarihine kadar gemiyi yeniden tamamlayacağını garanti etti.

Dean’ın gemisi dikdörtgen paralel yüz biçiminde 3 metre uzunluğunda, 2,7 metre yüksekliğinde, 2,3 metre genişliğinde ve 2,5 ton ağırlığında yapılmış. Beş kişi için tasarlanmış ve gemi sahibinin verdiği bilgiye göre 5 kişi geminin içinde dört günden fazla zaman kapalı bir şekilde yaşayabiliyor.

Yang tasarladığı Atlantis adında olan “Nuh’un Gemisi’nin” yuvarlak şeklinde olanı. Fotoğraf: news.strong-edu.com
Yang tasarladığı Atlantis adında olan “Nuh’un Gemisi’nin” yuvarlak şeklinde olanı. Fotoğraf: news.strong-edu.com

Daha önce Çin medyası Zhejiang eyaletinin Yiwu şehrinde oturan Yang Tzunfu isimli bir işadamının kendi versiyonu olan bir “Nuh’un Gemisi” inşaa ettiğini bildirmişti. Yang tasarladığı Atlantis adındaki gemiyi bir ticari fırsata dönüştürmek için kullandı ve hemen ardından 20’den fazla sipariş aldı. Yang’ın gemilerinin fiyatı çeşitli özelliklere göre 1 ile 5 milyon yuan ($159.000–$800.000) arasında  değişiyor.

 Yang’a göre, 4 metre çapında ve 6 ton ağırlığında olan yuvarlak top şeklinde tasarlanan “Atlantis” sığınağı 1.700 derece Celsius sıcaklığa ve toplam 350 ton ağırlığında darbe gücüne dayanabiliyor, aynı zamanda suyun yüzeyinde kalabiliyor ve hatta radyasyon geçirmezlik özelliğine sahip.

 Benzer haber için tıklayınız.

 

Orijinal Rusça Metin

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.