Çöken Binadan Sağ Kurtuldular

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Mersin’de dün gece iki katlı binada meydana gelen göçük sonrası 1’i ağır 5 kişi yaralandı. Göçüğün gündüz görüntüsü ise, facianın boyutunu gözler önüne serdi.

5 kişinin göçük altında kaldığı Merkez Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi 4605 Sokak’ta bulunan iki katlı bir binanın üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. Göçük sonrası olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, AKUT ve polis ekibi sevk edildi. Tam bir can pazarının yaşandığı olayda Murat Yıldırım, Samire Yıldırım ve 1 haftalık bebek Uğur Yiğit Zihnetler ile ismi öğrenilemeyen Suriye uyruklu bir kişi çevredeki vatandaşlar tarafından enkaz altından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

Hatice Zihnetler adlı kadın da enkaz altında kaldı. Kolonlar arasına sıkışan kadın, itfaiye ve AKUT ekiplerinin yaklaşık yarım saat süren çalışmaları sonucu sıkıştığı yerden çıkarılabildi. Bacağı kopan Hatice Zihnetler, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanedeki diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, sabaha kadar süren ameliyatlar sonrasında Zihnetler’in bacağı yerine dikilemedi.

Tamamen yıkılan evden ölümün çıkmaması sevindirirken, 2 katlı binanın yanında bulunan 1 katlı evin de yıkılmamış olması facianın büyümesini önledi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.