Cumhurbaşkanı Gül: Bu Saldırıların İntikamı Büyük Olacaktır

Hakkâri’deki terör saldırısına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül, “Şunu kimse unutmamalı ki bize bu acıyı çektirenler misliyle çekeceklerdir. Devletimizi bu saldırılarla sarstıklarını zannedenler, hizaya getireceklerini zannedenler, göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle de alınacaktır” dedi. 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 27. İSEDAK toplantısı açılış töreni için gittiği İstanbul Kongre Merkezi’nde Hakkâri’deki terör saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Gül açıklamasında, şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır, milletimize de başsağlığı dileklerini ifade etti. 

“BİZE BU ACIYI ÇEKTİRENLER MİSLİYLE ÇEKECEKLERDİR”

Açıklamasında, “Şunu kimse unutmamalı ki bize bu acıyı çektirenler misliyle çekeceklerdir. Devletimizi bu saldırılarla sarstıklarını zannedenler, hizaya getireceklerini zannedenler, göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle de alınacaktır. Silahla, Türk Devleti’ne savaş açarak, bir yere varılamayacağını eninde sonunda göreceklerdir. Bunlara yataklık edenler, bunların bu şekilde at koşturmasına fırsat verenler de muhakkak ki derslerini çıkartmaları gerekir. Onların da neticelerine katlanmaları gerekir. Bütün dünya şunu bilmeli ki Türkiye azimli kararlı bir şekilde terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve terör karşısında hiçbir bir şekilde sarsılmayacaktır ve bu işi bitirmek için sonuna kadar elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Gül, komutanlarımızın bölgeye gittiğini hatırlatarak, bu mücadelenin uzun soluklu olduğuna dikkat çekti ve terörle mücadele konusundaki kararlılığa vurgu yaptı. 

“TERÖRE KARŞI SONUNA KADAR MÜCADELE ETMEK HEM DEVLETİN, HEM DE MİLLETİN KARARIDIR”

Cumhurbaşkanı Gül, “Türkiye’deki demokratik gelişmeleri eğer ‘Terör neticesinde elde ediyoruz’ zehabına kapılanlar varsa şunu bilmelidirler ki; büyük bir tarihî yanılgı içerisindedirler. Kendi halkımızı kucaklamak, kendi halkımıza şefkat göstermek, kendi halkımızın hak ve hukukunu korumak başka bir şeydir. Ama teröre karşı asla taviz vermeden sonuna kadar kararlı bir şekilde mücadele etmek ise bizim, hem devletin, hem de milletin kararıdır. Bir kez daha şehitlerimize rahmet diliyorum. Bütün milletimize de başsağlığı diliyorum” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.