Denktaş Sonunda Taburcu Oldu

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş (Getty Images/AFP/KARIM JAAFAR)

Bir buçuk aydır tedavi gördüğü Yakın Doğu Hastanesinden taburcu olan Denktaş, hastane çıkışında bir basın açıklaması yaptı. Yaptığı açıklamada, “KKTC’nin büyük bir ihtiyacına cevap veren YDÜ Hastanesi’ni kurmak fedakarlığını gösteren üniversite direktörü Suat Bey ve ekibine en içten duygularla teşekkür ederim” dedi.

Denktaş’ın doktorları, 45 günden sonra taburcu olan Denktaş’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler.   Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu da Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Denktaş,  iki kez ölüme çok yaklaştığını ve bu tehlikeye iki kere maruz kaldığını söyledi.  Denktaş, “Bu arada siz basın mensuplarına çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi hür basınsız demokrasi olmaz. Etrafımızdaki yakın komşu ülkelere baktığımızda hürriyetimizle, demokrasimizle, Atatürkçülüğümüzle övünebiliriz. Bu konularda hiçbir eksiğimiz yoktur. Kimseden alacağımız ders de yoktur” ifadelerini kullandı.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş, 4 Mayıs’ta rahatsızlanarak Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından YDÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Kalbindeki ritim bozukluğuna bağlı olarak beyine giden damarlardan birinde tıkanıklık sonucu sol tarafı felç olmuştu.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.