Diyarbakır’da Esrar Operasyonu

Diyarbakırda esrar operasyonu

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı tarafından yönetilen, Lice ilçesi Dibek köyü ormanlık alanında yapılan esrar operasyonunda 13 ton 170 kilo esrar, 60 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Dedektör köpeklerce toprak altına saklanan uyuşturucunun yerini tespitinin ardından bölgeye kepçe getirilerek toprak kazıldı ve variller dolusu  uyuşturucu bulundu. Alanda aramalarını sürdüren ekipler, 3 Adet çelik elek, 1 Adet tel elek, 1 Adet el terazisi, 1 Adet dijital terazi ele geçirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın verdiği istihbaratlar doğrultusunda Jandarma Bölge Komutanının bizzat yönettiği ve 9 Jandarma Özel Harekat Timi, 3 Geçici Köy Korucusu Timi, 1 Özel Harekat Timi, Kobra ve Skorsky helikopterlerin desteği ile Lice ilçesi Dibek köyü ormanlık alanında gerçekleştirilen esrar operasyonuna yaklaşık 300 güvenlik  görevlisi katıldı.

Konu ile ilgili İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay ile açıklama yapan Diyarbakır Valisi  Mustafa Toprak, Türkiye’de ilk defa sadece bir köyde bu miktarda uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini ve bu gele geçirilen esrar maddelerinin değerinin yaklaşık 17 milyon TL olduğunu belirtti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.