Dondurucu Soğuklar Kapıda

Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni, çok soğuk ve yağışlı bir havanın etkisi altına giriyoruz (İHA)
Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni, çok soğuk ve yağışlı bir havanın etkisi altına giriyoruz (İHA)

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, tüm ülke bugün öğle saatlerinden sonra Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni, çok soğuk ve yağışlı bir havanın etkisi altına girecek.

Yağışların yarın öğleden sonra Marmara ile Kıyı Ege’de ve Batı Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve İç Ege’de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları hafta başından itibaren batı bölgelerinden başlayarak hafta sonuna kadar ülke genelinde hissedilir derecede (8-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşecek, hafta ortasından itibaren ise yağışların kesildiği özellikle iç bölgelerde oldukça soğuk gece ayazlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, yurdumuzda önümüzdeki hafta boyunca görülecek çok kuvvetli sağanak yağış, kuvvetli ve yoğun kar yağışları, aşırı derecede hava sıcaklığındaki düşüşlerin, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.