Dünya Kulüpleri Peşlerinde

Türk sporuna Sedat Özden, Okan Yılmaz, Sercan Yıldırım gibi çok önemli futbolcular kazandıran Bursaspor, dünya kulüplerinin peşinden koştuğu yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor. Ligin beşinci büyüğünün alt yapısından yetişen onlarca futbolcu, dev kulüplerin gözdesi haline geldi.  

  Yeşil-beyazlı takım, Türk futboluna Sedat Özden, Turan Şen, Okan Yılmaz ve Erkan Özbey gibi efsane futbolcuları kazandırdı. Futbolcu fabrikası gibi çalışan Bursaspor alt yapısı, son yıllarda Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Bekir Ozan Has, Serdar Aziz, İsmail Haktan Odabaşı, Muhammed Demir, Fatih Serkan Kurtuluş, Eren Albayrak gibi genç yetenekleri futbol dünyasına sundu.

< -DÜNYA KULÜPLERİ PEŞLERİNDE-
Avrupa kulüplerinin ve birçok büyük kulübün iştahını kabartan bu futbolcuların, Türk futbolunun geleceğine damga vurması bekleniyor. Özellikle Sercan Yıldırım, Volkan Şen, transfer piyasasının en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Bu iki futbolcuyu, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yanı sıra çok sayıda Avrupa kulübü kadrosuna katmak için mücadele veriyor. Ayrıca Serdar Aziz de, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın A kadroda vazgeçemediği isimler arasında yer alıyor.

<   Yeşil-beyazlı kulübün yeni jenerasyonu ise çok daha dikkat çekici. A2 liginde oynayan kadroda gelecek vadeden isimler ise şöyle:<   Sağ kanat ve forvet oyuncusu İlhan Depe, santrfor Okan Deniz, stoper Anıl Sarak, stoper Tahacan Velioğlu, forvet arkası Emre Pehlivan ve kaleci Sercan Şen.
   <  Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın çok güvenerek Antalya kampına götürdüğü bu genç oyuncular, kulübün geleceğini sırtlayacak isimler arasında yer alıyor. Bu gençlerden Emre Pehlivan, ayni zamanda U-17 Milli Takımı’nın kaptanlığını yapıyor. Kaleci Sercan Şen ile stoper Tahacan Velioğlu U-16 Milli Takımı’nda forma giyiyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.