Dünyanın En Pahalı Oteli Emirates Palace

Emirates Palace Hotel. Fotoğraf: gazetaby.com
Emirates Palace Hotel. Fotoğraf: gazetaby.com

Birleşik Arap Emirliği’nin Turizm Dairesi’nin verdiği bilgiye göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentinde bulunan Beş yıldızlı Emirates Palace Oteli Dünyanın En Pahalı Konaklama Yeri olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. 

Bu otelde 680 metrekarelik bir süit dairede iki kişi için “her şey dahil” haftalık konaklamanın değeri 1 milyon dolar. Bu fiyat karşılığında turistlere çok çeşitli üstün hizmetler ve birinci sınıf daireler sunulmaktadır.

Fiyata, dünyanın herhangi bir yerinden gelen müşterinin, otele birinci sınıf uçuş ile transferi, şoför ile birlikte Maybach arabası, derin denizlerde balık avlama, günlük SPA hizmetleri, gün batımında Fars Körfezinde Özel turlar ve günlük sürpriz hediyeler dahil.

Günlük sürpriz hediyelerin arasında, sadece Emirates Palace oteline özel olarak üretilen “Emirates Palace Gold Champagn” şampanyası da bulunmakta. Bayanlara özel olan hediyeler arasında Robert Wang imzalı kusursuz incilerden tasarlanan takılar, beyler için ise hediyeleri arasında – Holland Sporting Guns koleksiyonundan av tüfeği yer alıyor.

2010 senesinde, Emirates Palace otelinde yeni yıl için dikilen Noel ağacı ise dünyanın en pahalı Noel ağacı olarak kayıtlara adını yazdırmıştı. On iki metre uzunluğunda olan çam ağacı elmas, altın ve gümüşten yapılmış olan özel toplarla ve sim süsleriyle ile dekore edilmişti. Ağacın üzerinde inci, zümrüt, safir gibi toplamda 181 değerli mücevher taşından oluşan süsler de vardı. Noel ağacı toplamda 11 milyon $ değerindeydi.

2009 senesinde, Emirates Palace otelinin içine külçe altın veren özel bir makine  yerleştirildi. Bu makine 1,2,10 gram ve 1 ons (28,4 gram) cinsinden  altın külçeleri verebilmektedir.

Kaynak: Rusça Haber

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.