Erbil Faciadan Son Anda Döndü

ERBİL– Irak’ın kuzeyindeki Erbil kentinde güvenlik güçlerinin başarılı operasyonu sonucu büyük bir faciadan son anda dönüldü.

Erbil ile Kerkük yolu üzerindeki kontrol noktası girişinde, kente intihar saldırısı düzenlemek isteyen bir kişi son anda etkisiz hale getirdi. Kentte ulaşmadan etkisiz hale getirilen bombacının arabasında 40 C4, Avusturya yapımı 2 top, 4 RPG mermisi, dökme TNT, 2 el bombası, 8 kapsül, 2 gaz dolu tüp, 2 dolu oksijen tüpü ele geçirildi.

Kürt bölgesi istihbaratı Parastin, aldıkları duyum üzerine asayiş ekiplerinin alarma geçtiğini açıkladı. Yapılan takiplerin ardından Erbil’e yakın bir yerde TNT yüklü bir araçla kente gelen, intihar bombacısının ölü ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, ölü olarak ele geçirilen teröristin üzerinde çıkan kimlik bilgileri ve bu yönde yapılan ilk araştırmalara göre, intihar bombacısının 1985 doğumlu Arap kökenli Muhammed Hüseyin Elwan olduğu kaydedildi.

Parastin, daha önce yayınladığı bir açıklamada, dış destekli bazı terör gruplarının Kürt Bölgesinde terör saldırısı yapma planları içinde olduklarını, bu nedenle de tüm vatandaşların dikkatli olması ve güvenlik birimlerine yardımcı olması istenmişti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.