Filenin Sultanları Tarih Yazmaya Devam Ediyor

Filenin Sultanları bir tarih daha yazdı; Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde son Dünya Şampiyonu Rusya’yı 3-0’lık net bir skorla yenerek yarı finale çıktı.
Türk Bayan Voleybolu tarihinde ikinci kez yarı finale çıkma başarısı gösteren A Bayan Milli Takımımız, bu başarılardan birincisini Ankara’daki Avrupa Şampiyonasında göstermişti.
A Millilerimiz bu sefer, önce Avrupa Şampiyonu İtalya’yı İtalya’da yenip çeyrek finale çıktı. Bu müthiş galibiyetin arkasından da 4 kez dünya, 17 kez de Avrupa Şampiyonu ünvanı bulunan Rusya’yı üstün bir oyundan sonra ilk dört dışında bıraktı.
Müsabakanın ilk seti müthiş bir mücadeleye sahne oldu ancak Kaptan Esra’nın da söylediği gibi Türk Milli Takımında inanç vardı ve seti bırakmadık. 27-25 kazanarak durumu 1-0 yaptık.
İkinci sette takımımız Gamova’nın da forma giydiği Rusya takımına karşı tahminlerin de ötesinde bir oyun sergiledi ve seti 25-21 kazandı: 2-0.
Voleybol adına yapılabilecek her şeyi büyük bir inanç ve kendine güvenle sahaya yansıtan Filenin Sultanları maça noktayı 25-19’lk skorla koyarak karşılaşmayı 3-0 kazanarak yarı finale çıktı.
Maçın en değerli oyuncusu Neriman Özsoy olurken, ikinciliği de Neslihan Darnel elde etti.
Sultanlarımız Yarı final maçını Polonya-Sırbistan maçı galibiyle oynayacak. Yarı Final maçı 1 Ekim 2011 Cumartesi günü NTV Spordan canlı yayınlanacak.
Kaynak: TVF
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.