Gaziantep’te Sağanak Yağış

Gaziantep

Gaziantep’te akşam saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar devam eden sağanak yağışla birlikte gelen sel suları hayatı felç etti. Yolda sel aniden gelen sel suları sebebiyle araçlarında mahsur kalan vatandaşlar itfaiyenin yardımıyla kurtarıldı.

Kentin bir çok bölgesinde etkili olan sel suları nedeniyle mahsur kalan vatandaşlar bir süre yardımın gelmesini araçlarının içinde bekledi. Özelikle kavşak ve köprü altlarında etkili olan sel suları nedeniyle trafik ekipleri yolları kapattı. Araçlarında mahsur kalan sürücüler ve yolcular itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı.

Karşıyaka tünel çıkışında ise mahsur kalan araçların sürücüleri güçlükle kendi imkanlarıyla kurtulduklarını belirterek sel sularının aniden geldiğini ve çaresiz kaldıklarını söyledi. Bu sırada şehrin birçok bölgesinde dolu ve sağanak yağış nedeniyle maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazaları meydana geldi. Şiddetli yağışla birlikte enerji hatlarında oluşan arızalar nedeniyle kentin bazı bölgelerine uzun süre elektrik verilemedi.

Gaziantep’te meydana gelen selde hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Gaziantep’te sabaha karşı etkili olan şiddetli yağış Gaziantep-Şanlıurfa karayolunda sele neden olmuş, 1 otobüs, 1 kamyon ve 1 otomobil sel sularına kapılmıştı. Yapılan çalışmalar sonucu sel sularına kapılan otobüsün yaklaşık 200 metre ilerisinde bir kadının cesedine ulaşılmasının ardından 2 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Selde ölen Halime Aslan (21), Ayşe Aksoy (57) ve kimliği belirlenemeyen bir kişinin cesetleri Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.