‘Google Earth’ Haritası Üzerinde Serbest Atlayış

Japonya’da bir grup genç, Google Earth programının uydu görüntülerini kullanarak kapalı bir ortamda skydiving (paraşütle serbest atlayış) sporunu canlandırdı. Japon gençlerin çektiği klip, video paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kırıyor.

Dünya üzerinde görülmek istenilen bir yeri uydu görüntüleriyle ve zengin coğrafi içerik ile sunan Google Earth programı, şu ana kadar pek çok amaç için kullanıldı. Ancak programdan eğlence ve spor için de faydalanılabileceğini göstermek isteyen Japon gençler, uydu görüntülerini bir projektör ile yere yansıttı. Halatlarla tavana asılan gençler, sanki bir uçaktan atlıyormuşçasına kendilerini harita üzerinde boşluğa bıraktı.

Görüntülerde, iki gencin yere yansıtılan Hawaii haritası üzerinde serbest atlayışı canlandırmaları yer alıyor. Düşüşün gerçekçi kılınması için gençlerin üzerine rüzgar ve duman dahi sıkılıyor. İlk olarak, internet tarayıcısı Google Chrome’un hızlı çalışmasını esprili videolarla kanıtlamak için açılan ‘Google Demo Slam’ sayfasında yayınlanan klip, kısa zamanda çok sayıda kişi tarafından izlendi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.