Hacker Tamer Şahin, Facebook’un Bilgileri CİA İle Paylaştığını Söyledi

Tamer Şahin ve Kitabı ‘Hacker’in Aklı’

Türkiye’nin en ünlü hacker’i Tamer Şahin, küçük yaşlardan başlayan bilgisayar merakını ve hackerlık maceralarını anlattığı kitabını piyasaya çıkardı.

Türkiye’de bilgisayar korsanı denince akla gelen ilk isim olan Tamer Şahin, kitabında yaşadığı anıları maceracı bir dille anlattığını ifade etti. Ailesinin küçükken taksitle aldığı bilgisayarla olan ilk tanışmasından, Bill Gates’in maillerini okumaya kadar uzanan hackerlık yolundaki ilginç gelişmeleri kitap haline getirerek, kitabını ‘‘Küçük bir çocuğun büyüyen hedeflerinden bahsettiğim bir macera kitabı olarak değerlendiriyorum’’ diye özetledi.

Tamer Şahin, kitabında aslında meraklı bir çocuğun geçmişini anlattığını, zamanla hedefleri büyüyen çocuğun, Türkiye’nin ve dünyanın büyük internet sızmalarını gerçekleştirdiğini, zengin ve güçlü iş adamlarının etik dışı tekliflerinden,  içi dolu paralarla gelen işadamlarının ‘şu siteyi hackle sana şu kadar para vereceğim’ gibi bahsettiğini ifade etti. Ayrıca kitabında devletle ilgili konulardan da bahsettiğini sözlerine ekledi.

MİT ve Jitem çalışanlarına, ve polislerle işbirliği yaptığını ve Bursa’daki çocuk tacizcileri davasında İnterpol’le çalışarak, tacizcileri yakalattığını anlattı. MİT’in bir bayan aracılığıyla kendisine getirdiği tekliften, daha sonra bu bayanın Masonlar’la ilgili bir tez yazdığını öğrenmesinden,  daha sonra kendisinin devletle işbirliği yaptığını sanıp, Jitem ajanlarıyla olan çalışmalarından  ayrıca bu Jitem ajanları için dinlenemeyecek telefonlar yaptığını,  bu telefonları kullandıklarını, Fakat daha sonra bu işte yanlış bir şeyler olduğunu fark ederek bu insanlarla olan iletişimini kestiğinden de bahsediyor.

Şahin’in maceraları bunlarla da bitmiyor. Superonline konusunda yaptığı çalışmalar sonucunda eli silahlı polisler tarafından evinin basılması, Bill Gates’in maillerine ulaşması gibi…
Şahin, kitabında Facebook’un Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü (CIA) tarafından kullanıldığını, insanlara fişleme yapıldığını iddia ederken, Türk insanının Facebook profillerine kişisel bilgilerini yazmaması gerektiğini belirtti. Şahin, bu konuda Facebook’un CIA tarafından kullanıldığına dair bulduğum kanıtlar var. Facebook, üyelerinin bilgilerini CIA ile paylaşıyor. CIA’de bu bilgileri hükümetlerle paylaşıyor.’’ Dedi

Kitabının, bir hackerlık kitabı olmadığını, bir macera kitabı olduğunu ve  her insanın okuyabileceği bir kitap olduğunu dile getirdi.

 Kitapla ilgili farklı platformlarda bir araya geldiği birçok insanın yorumları olduğunu ve bunlara yer verdiğini söyledi. Okan Bayülgen, Beyazıt Öztürk, Burhan Kuzu gibi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.