Hatay’a Bomba Düştü

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Reyhanlı İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan dere yatağına Suriye tarafından geldiği değerlendirilen bir patlayıcı/askeri mühimmat düştü. Olay sonucu 2 kişi yaralandı.

Büyük bir gürültü ile patlayan ve bomba sebebiyle olduğu değerlendiren patlamanın gerçekleştiği bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamanın yaşandığı bölgenin de 4’üncü Hudut Bölük Komutanlığı’na yakın olduğu görüldü. Halk bir anda paniğe kapılarak olay yerine ulaştı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis olay yerine kimseyi yaklaştırmadı.

Ekipler derede incelemelerini sürdürüyor. İlk belirlemelere göre can kaybı olmadığı öğrenilen patlamanın şiddeti ile bölgedeki çamur yola saçıldı. Açılan çukurun 15 metre genişlik, 5 metre derinlikte olduğu belirlendi. Patlamanın Suriye sınırından atılan top veya havan mermisinden kaynaklanmış olabileceği değerlendiriliyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklama ise şöyle, “25 Mart 2015 Çarşamba günü saat 02.35 sıralarında İlimiz Reyhanlı İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan dere yatağına Suriye tarafından geldiği değerlendirilen bir patlayıcı/askeri mühimmat düşmüştür. Patlayıcının düştüğü yerin yakınında bulunan evlerde küçük çaplı maddi hasar meydana gelmiş, iki kişi hafif şekilde yaralanmıştır.”

Olayla ilgili olarak adli ve idari tahkikat sürdürülmektedir.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.