Hava Durumu 01.12.12

Hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), İzmir, Çanakkale ve Balıkesir’in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay, Gömeç ve Havran ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; hava sıcaklığının doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos), doğuda değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’in batısında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15
İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
İzmir: Çok bulutlu ve sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor) 18
Adana: Parçalı bulutlu 22
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
Samsun: Parçalı çok bulutlu 23
Trabzon: Parçalı bulutlu 23
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 11
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 16

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.