Hava Durumu 30.11.12

Hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir’in Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Havran İlçeleri ile İzmir’in kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgeler ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde yağışa rağmen lodosla birlikte 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 15
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli, kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Adana: Parçalı bulutlu 22
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 22
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 21
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 8
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 14

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.