“Hayalet İşçiler”in Eylemleri Sürüyor

11 ay önce Mersin Liman Hizmetleri ve Uğursan firmalarının Mersin Uluslar Arası Limanı liman yönetimi ile taşeronluk anlaşmalarının sona ermesiyle işten çıkarmak istediği ve Liman İş Sendikası Mersin şubesinin tekrar limanda işe alınacakları vaadiyle işten çıkmalarına yol açtığı  23 liman işçisinin sendikanın Mersin şubesini protestoları sürüyor.

 Mersin Uluslar Arası Limanı A kapısı önünde dün itibariyle 1 hafta içerisindeki üçüncü eylemlerini gerçekleştiren işçiler adına basın açıklamasını yapan Atilla Kanbul Liman-İş Mersin şubesinin hala konu ile sessiz kalmayı sürdürdüğünü, konu ile ilgili olarak hiçbir tutarlı cevap veremediklerini ne de hiçbir şey yapamıyoruz diyerek istifa etmediklerini sürekli kendilerine vaatlerde bulunulduğunu ve hiçbir şey gerçekleştirmediklerini söyledi.

Atilla Kanbul, 23 işçiden Liman İş sendikasına bağlı olan 11 arkadaşlarının şubenin bu işi halleden kadar dede olacaklarını ve ancak torunlarının iş mülakatlarına gelebileceğini söyleyen işçiler, “Eğer bize maddi ve manevi olarak tüm yardımları limanda çalışan arkadaşlarımız gerçekleştiriyorsa, şube neye lazım. Artık bu şubenin boş çalışmalarına dur demenin vakti geldi geçiyor.” dedi.

Sendika idari sekreteri Savaş Yılmazcan’ı eleştiren işçiler basın bildirisine kendisine yönelik olarak, “Sayın idari sekreterimiz Savaş Yılmazcan. İzne ayrılıp bizimle mücadele edeceğinizi söyklemiştiniz. Oysa izne ayrıldığınız gün tatile çıktınız. Bu da sizin ne kadar sözünüzün eri bir sendikacı olduğunuzu gösteriyor. Arkadaşları evinde aç yatarken tatil yapan idari sekreter istemiyoruz.” açıklamasında bulundular.

 Açıklamanın ardından bir de konu  ile ilgili yazdıkları şiiri okuyan işçiler eylemin bitmesi ile sessize dağıldılar.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.