Hücre Evi Baskınında Çatışma

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Gaziosmanpaşa’da hücre evlerine yönelik yapılan operasyon sırasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçirilirken 4 polis de yaralandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’ndeki hücre evlerine baskın düzenledi. Bir hücre evine düzenlenen baskın sırasında evde bulunan teröristlerle polis arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçirilirken 4 polis de yaralandı. Durumun bağlı polis ekiplerine bildirilmesiyle olay yerine çok sayıda ambulans, özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Yaralanan polis memurları ambulanslarla Gaziosmanpaşa Taksim İlkyardım Hastanesi’ne, Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Çatışmada içerden ateş açan 2 terörist ise silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Çatışmanın çıktığı evin çevresindeki sokak girişleri özel harekat polisleri tarafından kapatılarak güvenlik önlemleri alındı. Olası bir olaya karşı TOMA hazır bekletildi.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.