İP’den Ergenekon’dan Çıkış Paneli

İşçi Partisi (İP) Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde düzenlediği ‘Ergenekon’dan çıkış’ paneli ile Ergenekon sanıklarına sahip çıktı. Silivri sanıklarının bir an önce tahliye edilmesi istenen panelde konuşmacılar, muhalefet partilerin Ergenekon sanıklarına sahip çıkmadığından şikayetçi oldu.

Gazipaşa Düğün Salonu’nda İP Gazipaşa İlçe Örgütü tarafından düzenlenen panele Prof. Dr. Yalçın Küçük, Emekli Tümgeneral Osman Özbek, İP Genel Başkan Yardımcısı Ceyhan Mumcu konuşmacı olarak katılırken, İP Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir panele yönetici olarak katıldı. İP Genel Başkan Yardımcısı Mumcu, Ergenekon’dan çıkışın Haziran seçimiyle olacağını söyledi. Devrim yapılmasını isteyen Mumcu, özellikle CHP’nin muhalefet yapamadığını söyledi.

30 yıldan beri CHP’ye oy verdiğini belirten Emekli Tümgeneral Özbek, bu güne kadar bu partiden kendisine her hangi bir teklif yapılmamasını eleştirdi. MHP ve CHP’nin Ergenekon sanıklarına da yeterince sahip çıkmadığını belirten Özbek, bu partilerin mitinglerine de çağrılmadığından şikayetçi oldu. Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerin sağlıklı yapılamayacağını iddia eden Özbek, Yüksek Seçim Kurulunu (YSK) eleştirerek ‘YSK’ya güveniyor muyuz’ diye sordu. Amerikalı bir yetkilinin YSK’yı ziyaret ettiğini belirten Özbek, ‘Ne için ziyaret etti. Ne işi var burada. Kim Bunun hesabını kim verecek.’ diye sordu. ‘Adaletsizliği önleyemiyorsan, itiraz edeceksin’ atasözü ile muhalefeti eleştiren Özbek, muhalefetin hiç olmazsa itiraz etmesini öğrenmesini istedi.

İP’den daha çok CHP’lilerin bulunduğu panele CHP’li Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç’te katıldı. Önceki gün CHP Ankara İl Yönetimini açıkladığını belirten Küçük’te CHP ve MHP’yi eleştirdi. Ankara CHP İl Örgütü’nün sadece üç tanesinin CHP’li olduğunu belirten Küçük, pazartesi günü bunu TV’de elini vura vura söyleyeceğini belirtti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.