İskandinavya’nın en eski lunaparkı sezonu açtı

KOPENHAGİskandinavya’nın en eski lunaparkı olarak bilinen ‘Tivoli’ dün gerçekleştirilen özel bir törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Başkent Kopenhag’ın merkezinde yer alan dev lunaparkın yıl sonuna kadar 5 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.
Kapılarını ilk olarak 15 Ekim 1843 yılında yani tam olarak 167 yıl önce açan Tivoli her yıl ziyaretçilerine yeni sürprizler hazırladı. Geçtiğimiz yıl lunapark bölümüne eklediği yeni makinelerle dikkatleri çeken Tivoli yönetimi bu yıl parkı daha eğlenceli bir hale getirmek için 70 milyon kron değerinde yatırım yaptı.

ÇİN’E GİDEN DENİZKIZININ İKİZİ TİVOLİ’DE
Tivoli yönetimi, Çin’in Shangai şehrinde düzenlenecek ‘World Expo 2010′ fuarına katılmak için geçtiğimiz ay içerisinde Kopenhag’dan ayrılan küçük denizkızı heykelinin ikizini parkın içerisine yaptı. Sezon boyunca ziyarete açık olacak yeni denizkızı heykelinin Tivoli için 2010 yılında en dikkat çeken yeniliklerden biri olması bekleniyor.
Tivoli yönetimi Danimarka’ Danimarkalıların dünya çapında tanınan çizgi film karakteri Rasmus’u (Petzi) bu yıl Tivoli’ye getiriyor. Tivoli içerisinde ‘Rasmus’un dünyası’ isimli özel bir bölüm yapan yetkililer bu bölümün özellikle çocuk ziyaretçilerin ilgisini çekeceğini düşünüyor. Ünlü çizgi karakter Rasmus’un özel bölümüne giriş ücretsiz olacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.