İstanbul 2012’ye Çoşkuyla Girdi

 Taksim’de Yılbaşı Kutlamaları-2012

2012 Yılbaşı kutlamaları bu sefer Nişantaşı'na renk kattı Fot:Getty Images/Mustafa Özer

İstanbul’da Yılbaşı kutlaması denince akla genellikle Taksim Meydanı gelir. Yılbaşı’na evlerinde veya eğlence yerlerinde girmek istemeyen özellikle gençlerin Taksim Meydanı’nın renkli, ışıltılı ve coşkulu atmosferinde girmeyi tercih etme gelenekleri bu yıl da  devam etti. Yalnız bu yıl Taksim’in yerini çok daha görkemli hazırlanan Nişantaşı aldı. Müzik ve dans Nişantaşı’nda yağmura rağmen hiç eksik olmadı. Bu durumda gecenin şanslıları Nişantaşı’nda şemsiye satıcıları oldu. Yeniyılda eğlencenin merkezi Nişantaşı’ydı. Hatta yılın ilk anlarında Nişantaşı’nda düğün bile vardı. Gelin kar yağışıyla geldi.

Tabii yılbaşı kutlaması denince kalabalıkta eğlence sırasında bayanlara tacizde bulunan Yılbaşı sapıklarını da unutmamak gerekir. Geçmiş yıllarda Yılbaşı Kutlaması’nı kabusa çeviren, alkolün de etkisiyle kalabalıkta bayanlara tacizde bulunanlara karşı İstanbul polisi tedbirini önceden almıştı. Günler öncesi Yılbaşı 2012 için Mobese kameraları ve gezici kameralarla Taksim meydanı’nı çeşitli açılardan izleyerek, meydanda görev yapan sivil polislerle de tacizcilere göz açtırmamayı planlamışlardı. Yine de 2012 Yılbaşı eğlencesinde 22 taciz olayı meydana geldi. 22 kişiden 17’si kadınlar tarafından şikayet edilerek tutuklandı. 5 tane tacizci de serbest bırakıldı. İstanbul’da Haliç köprüsünde de Yılbaşı kutlaması havai fişeklerle yapıldı. Boğazın iki yakasında havai fişek gösterisi muhteşemdi.

İstanbul’da yılbaşı kutlamasını farklı bir gelenekle sürdüren Kurtuluş’lular da yine kendi yöntemlerle yeni yıla girdiler. Pencerelerde tava, tencere dövüp, yere bardak ve tabak atarak cam kırdılar. 2012 yılı yılbaşı kutlamaları yine coşkulu bir şekilde, hep birlikte kutlandı.

VİDEO –  2012 Yılbaşı Kutlamaları “Havai Fişek” Gösterilerini İzlemek için Tıklayın

FOTOĞRAF – Dünyadan Yılbaşı Kutlamaları için Fotoğraflar “Fotoğraf Galerimizde”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.