İzmir’i Sel Aldı!

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Ilıca Bölgesinde, aralıksız devam eden sağanak yağış su baskınlarına yol açtı. Onlarca araç, çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

İzmir’de, son 24 saattir aralıksız devam eden sağanak yağış, hayatı adeta durma noktasına getirirken, en önemli tatil bölgelerinden Çeşme ilçesine bağlı Ilıca Bölgesi’nde de sele sebep oldu. Bölgede onlarca araç, ev, villa ve iş yeri sular altında kaldı. Su baskınları nedeniyle bazı vatandaşlar evlerini terk ederken, AFAD, sivil savunma ve İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, bölgede suları tahliye edebilmek için adeta seferber oldu. Suların boyu, yer yer yaklaşık 2 metreye kadar ulaştı. Ilıca Polis Karakolu su baskınları nedeniyle boşaltıldı. Bazı bölgelerde de kuvvetli yağış nedeniyle elektrik kesintileri meydana geldi. Arama kurtarma ekipleri, bölgede vatandaşların mahsur kalma ihtimaline karşı ise geniş çaplı bir inceleme başlattı. Kentte, can kaybına karşı ise onlarca ambulans ve 112 Acil Servis ekipleri de hazır bekletildi.

BAZI VATANDAŞLAR MAHSUR KALDI

Bazı vatandaşlar metreleri bulan sular nedeniyle araçlarıyla mahsur kaldı. Kimi vatandaşlar, aracını kurtaramayacağını anlayarak otomobillerini terk etti. Doğum yapmak üzere olan hamile bir kadının imdadına ise AFAD ve 112 Acil servis ekipleri koştu. Hamile kadın, ekipler tarafından tedavi altına alınarak hastaneye sevk edildi.

Bölgede tahliye çalışmaları devam ediyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.