James Bond Çekimleri Türkiye’de

James Bond Adana ve İstanbul’da

James Bond filminin çekimleri için Adana ve İstanbul'un bazı bölgeleri kullanılacak

“007 James Bond” serisinin 25. Bölümünün bazı sahneleri Türkiye’de çekiliyor. İlk 15 dakikalık bölüm için Adana’da 16-27 Mart tarihleri arasında “Kasım Gülek Köprüsü” kapatılarak çekim yapıldıktan sonra çekimler için yine Adana’nın bir köyünde bulunan “Varda Demiryolu Köprüsü” kullanılacak. Şu sıralar Adana ilçesinin trafiği çekimler nedeniyle oldukça sıkıntılı. Varda Demiryolu Köprüsü ise 1912 yılında Almanlar tarafından inşa edilmiş olup iki uçurumu birleştiren oldukça güzel bi köprü olması sebebiyle film için tercih edilmişti. Varda Köprüsünün yapımından oldukça etkilenen yapım ekibi köprüyle ilgili yakın çekimler yapılacağı ve tarihsel bilgilere de yer verileceğini bildirdiler.

Almanlar tarafından iki uçurum arasına yapılıp 1912 yılında hizmete açılan 172 metre uzunluğunda 99 metre yüksekliğindeki Varda Demiryolu Köprüsü

James Bond’un sevgilisi rolündeki Fransız oyuncu Berenice Marlohe, Adana’daki çekimlerde Varda Köprüsü’nde çekime katıldıktan sonra köylülerin yaptığı sıkmayı yiyip közde çay içti.

Diğer bazı  sahneler ise İstanbul Ayasofya ile Fethiye’de çekilecek. ülkemiz açısından önemli bir tanıtım rolü üstlenecek James Bond filmi için tüm izinler Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınmış durumda.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.