Kaddafi’nin küçük oğlu öldü mü?

Muhaliflerden bir kişi, Bengazi’de Ramazanın ilk Cuma namazı sonrası meydanda nöbet tutarken (GIANLUIGI GUERCIA/AFP/Getty Images)

Libya Muhaliflerin sözcüsü, dün gece başkent Trablus’un 150 km doğusundaki Ziliten bölgesinde düzenlenen operasyonda Kaddafi’nin küçük oğlu olan 27 yaşındaki Hamis Kaddafi’nin öldüğünü açıkladı.

Hamis Kaddafi, Libya hükümetinin en sadık askeri birimlerinden biri olan 32. Tugayın başında görev yapıyordu.

NATO yaptığı açıklamada, Kaddafi’nin oğlunun yapılan bildirilere göre öldüğünü fakat bunun daha kesinleşmediğini söyledi. Perşembe gecesi muhalifler ve NATO tarafından Kaddafi’nn cephane deposu ve askeri üs bombalandı.

Zilitan’a düzenlenen saldırı sonunda Kaddafi’nin oğlu ile beraber 32 kişinin de öldüğü iddia edildi.

Fakat bu iddialara Libya hükümeti karşı çıkarak, Kaddafi’nin oğlunu  ölmediğini söyledi.   Hamis Kaddafi’nin öldüğü haberinin bir oyun olduğunu ve doğru olmadığını belirttiler.

Libya Hükümeti  Dış İşler bakanı, Khaled Kaim, AP’ye yaptığı açıklamada Hamis’in yaşadığını ve Libya hükümeti ile görüşerek durumunun iyi olduğunu belirttiğini söyledi. Khaled Kaim, “Hamis’in durumu iyi ve yaşıyor, onlarla görüştük ve bu söylentilerin yalan olduğunu belirttiler” dedi.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.