Karanlık bir Üs: SUJİATUN

BAY ISMOYO Getty Images

Çin’de gizli olarak inşa edilmiş ve organ ticaretinde doğrudan rol alan merkezler olduğu artı neredeyse tamamen biliniyor. Bunlardan birisi de Sujiatin Toplama Kampı.

Sujiatin bölgesi Shenyang kenti Lioning beldesinde insan organları için büyük bir pazarın varlığı neredeyse kanıtlandı. Doku uyumu, organların alınması ve cesetlerin yok edilmesi süreci, organ sağlayıcısı konumundaki tutsakların kaçırıldığı ölüm kampından başlayıp sonu hastaneye yani “organ pazarına” kadar çıkıyor. Tüm bu yollar için sistematik bir düzen geliştirilmiş. Bu düzen, elde edilecek organların türüne göre tutsakların nasıl infaz edileceklerini belirleyen tamamen farklı bir düzen. Kaçırılmanın ardından, dış dünya ile tüm bağlantısı kesilen kişilerin organları çıkartılıyor ve cesetleri hemen yakılıyor. Kimse nerede olduklarını ve nasıl yok edildiklerini bilmediğinden, geride hiç bir kanıt kalmıyor.

Sujiatun Toplama kampındaki operasyonlar 2001 senesinde başlamış ve çalışmalar 2002 yılında en yoğun halini almış. Daha önceleri hava kuvvetleri üssü olarak veya daha başka yer altı faaliyetleri için kullanılan bu yer, bir toplama kampı haline dönüştürülmüş. Yapılan bütün operasyonlar yeraltında gerçekleştiriliyor ve burası Sujiatun’daki bir hastanenin yakınında bulunuyor. Bir kapısı, hastanenin arka girişindeki kapılarından birine bağlı. Dışarıdan bakıldığında sıra dışı görünen hiçbir şey yok. Bu kuruluş çok ciddi bir güvenlik altında ve dışarı ile ilgisi tamamen kesik. İhtiyaçlarını yeraltı dükkanları ile karşılıyor.

Çok büyük sayıdaki Falun Dafa uygulayıcısı gizlice kaçırılarak bu kampa getirilmiş ve orada zorla tutuluyor. Bir görgü tanığı bu durumu insan sözcükleri ile anlatabilmenin dışında, çok tiksindirici ve çok aşağılayıcı olarak tanımlıyor. Çünkü programlanmış infazda herhangi zaman çizgisi yok. Organların çıkarılması için kesin bir zaman olmadığından, pazar konumundaki hastanede infaz, son hastanın nakil talebine göre belirleniyor. Bu ameliyata katılan doktorların ve diğer tıbbi profesyonellerin arasında bile zihinsel durumu bozulanlar olduğu belirtiliyor. Kimileri kronik uyku bozukluğu yaşıyor ve sürekli olarak kabus görüyor.

Bu olay, organ nakli yöntemlerini yürüten, destek zinciriyle birbirine bağlantılı merkezleri ve yerel hastaneleri de içeriyor. Shenyang ve Lianoing’deki yüksek düzeydeki devlet memurlarında işin içinde olduğu biliniyor. Bu operasyonun kuruluşu ve yönetimi ÇKP hükümetinin merkez otoritesinin direkt emri altında.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.