Kayseri’de İntihar Saldırısı

Kayseri Pınarbaşı’nda Emniyet  Müdürlüğü’ne İntihar Saldırısı Düzenlendi

Kayseri Pınarbaşı'ndaki Patlama- Vatan Gazetesi

Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi Emniyet Müdürlüğü’ne bu sabah PKK’lı teröristlerce ‘‘canlı bomba’’ saldırısı gerçekleştirildi. 1 polis memuru hayatını kaybetti. 3 terörist ölü ele geçirildi. Aralarında polis çocuklarının bulunduğu 16 kişi de yaralandı.

Saldırıyla bağlantılı olarak Erkan Ö. ve Necdet Ö. gözaltına alındı.

Olayla ilgili ilk açıklamayı yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, önce iki polis memurunun şehit olduğu haberinin geldiğini, doktorların da çabalarıyla şehit polis memurunun hayata döndürüldüğü ve yoğun bakıma alındığını söyledi.

Kayseri’de Pınarbaşı’nda intihar saldırısını gerçekleştirilen teröristler otomobille başka bir hedefe giderken Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde jandarma ekipleri tarafından fark edildi. Şüphe üzerine araç durdurulmak istendi. ‘‘Dur’’ ihtarına uymayan teröristler jandarma aracına çarparak kaçtılar. Kazada Uzman Çavuş Altan Çamkara yaralandı. Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuşun yoğun bakım ünitesine alındığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Polis ve jandarma tarafından takibe alınan teröristler yakalanacaklarını anlayınca Sarız üzerinden60 kilometresonra Pınarbaşı’na gelerek asıl hedeflerine ulaşamadan Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü’ne intihar saldırısı için yöneldiler.

Polis lojmanlarının da bulunduğu Emniyet Müdürlüğü’nün önüne gelen teröristlerin bulunduğu otomobilden şüphelenen polisler aracı durdurmak istedi.

Teröristlerden biri araçtan inerek el bombasını polislere fırlattı. Araçtakiler de ateş açtı. Çıkan çatışmada teröristler araçtan inemeden üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi.

Şiddetli patlamada ortalık kan gölüne dönerken 1 polis memuru hayatını kaybederken, 7’si polis,  3’ü çocuk,7’sinin de sivil olduğu 16 kişi  yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirilen 3 terörist öldü.

Yaralılardan durumu ağır olan trafik polisi Mehmet Yaşar Koyuncu, polis eşi Emine Işık ve 5 yaşındaki kızı Yağmur da ambulansla helikopterle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı polis memuru Koyuncu ameliyata alındı.Yaralılar Pınarbaşı’nda        ve Kayseri’deki diğer hastanelerde tedaviye alındı.

Kayseri Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamanın ardından, polis olay yerinden hızla uzaklaşan yeşil renkli bir otomobilin peşinde olduğu öğrenildi.

Olay sonrasında bir teröristin kaçtığı iddia edilirken, polis Pınarbaşı’nda bir eve baskın düzenledi.Polisin baskın düzenlediği evin önünde toplanan kalabalık evdekileri linç etmek istedi.(Gazete Vatan)

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.