KESK Başkanı Lami Özgen KCK’dan serbest

Fotoğraf: Bianet

KCK soruşturması kapsamında  tutuklanan Kesk üyesi 22 kişinin ardından tutuklamaya sevk edilen 13 kişinin Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği’ndeki sorguları tamamlanmasıyla 6 Kesk üyesinin daha tutuklanmasına karar verildi. Ararlında KESK Genel Başkanı Lami Özgen ile birlikte 7 kişi serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Adliye’den çıkışında yaptığı açıklamada, son birkaç ayda arka arkaya  KESK’e yapılan bu operasyonların, KESK’in fiili sendikal mücadelesine karşı bir saldırı olduğunu söyledi.

Lami Özgen, “Bu operasyonlar KESK’in yürütmüş olduğu fiili meşru sendikal mücadeleye yönelik KESK’in içinde bulunan devrimci, demokrat, yurtseverlere yönelik geliştirilen bilinçli, kasıtlı ve programlı yönelimlerdir.

“Bu yönelimlerin, yürüttüğümüz sendikal haklar ve özgürlükler mücadelesini kriminalize etme, içselleştirme, gözden düşürme, etkisiz hale getirme ve bize geri adım attırma ve boyun eğdirmeye yönelik olduğunu biliyoruz. Ama öyle bir mücadele geleneğinden geliyoruz ki asla bu baskılara karşı boyun eğmeyeceğiz.” dedi.

Kaynak: Bianet

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.