Kılıçdaroğlu Mersin’de Halka Seslendi

KılıçdaroğluCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart seçim kampanyaları sebebiyle Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde kurulan miting alanında Mersinlilere seslendi. Yoğun bir katılımın olduğu miting saat 14:00’de başladı ve yaklaşık 45 dakika sürdü.

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Mersin’in Silifke ve Erdemli ilçelerinde, seçim otobüsüyle yaptığı kent turunun ardından Mersin’e gelen Kılıçdaroğlu, CHP Mersin Milletvekilleri, CHP’nin Mersin Adayı  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve belediye başkan adayları ile konvoy eşliğinde Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’na geldi.

Kılıçdaroğlu konuşmasına “Siyasete girdim, tek amacım var, tek arzum var, güzel Türkiye’yi yeniden inşa etmek” sözleriyle başladı.  

Kılıçdaroğlu; “Sadece iktidarı eleştiriyorsun. CHP’nin yapacakları yok mu? CHP’nin yapacaklarını söyleyeyim. Söz veriyorum, üretici için, çiftçi için mazotu 1,5 TL yapacağım” dedi.

Cumhuriyet tarihinin 17 Aralık’ta en büyük yolsuzluk harekatının da yapıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek istifa etmesi gerektiğini dile getirdi.

Bürokrasi yaşamı boyunca Başbakan’dan her zaman daha fazla maaş aldığını ve kendisinin mal varlığını net bir şekilde açıklayabildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ise bunu yapamadığını ifade etti. Deniz Baykal’ın İsviçre’deki mal varlığı ile ilgili öne sürülen iddiaların üzerine Deniz Baykal’ın bu mal varlığının sorgulanması için İsviçre’den kendisinin orada hesabı olup olmadığı ile ilgili talepte bulunduğunu ve bu talep sonucunda orada her hangi bir hesabı olmadığı cevabını aldığını belirten Kılıçdaroğlu; “Neden Başbakan Erdoğan İsviçre’den böyle bir talebi isteyemiyor?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu, Wikileaks belgeleri ortaya çıktığı zaman dönemin Amerikan Büyükelçisinin Washington’a gönderdiği bu belgelerin içerisinde büyükelçinin  Recep Tayyip Erdoğan’ın İsviçre bankalarında sekiz ayrı hesapta paralarının olduğunu iki ayrı kaynaktan tespit ettiklerini ifade ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın iktidara gelmek için yoksul bir aileden geldiğini, rüşvet ve hukuksuzlukla mücadele edeceğini ve yasaklarla mücadele edeceğini ve bağımsız bir Türkiye’yi inşa edeceğini söylediğini dile getiren Kılıçdaroğlu; “Mersin’in, Türkiye’nin ve AKP’ye oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum” diyerek, “17 Aralık Şeb-i Aruz gününde AKP’nin maskesi indi” dedi ve  “Sizi kandıran bir partiye hala oy verecek misiniz?” sorusunu yöneltti.

Bu konuşmaların ardından 17 Aralık operasyonu, rüşvet ve ses kayıtları ile ilgili konuları dile getiren Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin şu andaki birleştirici gücünün Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi

Miting sırasında “ Tayyip istifa” sloganları yükseldi.

Yaklaşık yarım saat süren mitingin ardından Kılıçdaroğlu Mersin Belediye Başkan adaylarını halka tanıttıktan sonra kürsüden milletvekilleri ve CHP Mersin İl Başkanı Faruk Akar ile birlikte barış güvercinleri uçurdu ve adaylar ile birlikte mitinge katılanlara karanfil fırlattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.