Kırşehir’de Korkutan Deprem

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Halk sokağa döküldü.

Kandilli Rasathanesi’nden edinilen bilgiye göre dün saat 19.40 sıralarında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremn Ankara başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi.

DEPREM ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Depreme yakalanan vatandaşlar büyük panik yaşarken o anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Depremde her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken halk bir süre evlerinden çıkarak dışarda beklemek zorunda kaldı.

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

DEPREM SONRASI HALK HASTANELERE AKIN ETTİ

Deprem sonrası paniğe kapılarak oturduğu evin birinci katından atlayan Murat Kaya isimli şahsın ayağı kırılırken, paniğe kapılan ve heyecandan tansiyonu yükselen çok sayıda vatandaş da hastanelere koştu. Deprem sonrası UMKE Ekipleri Çiçekdağı Devlet Hastanesi bahçesinde acil müdahale merkezi oluşturdu. Kırşehir UMKE sorumlusu Feyzullah Çetin deprem sonrası kendilerine ulaşan bir can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Çetin “Çiçekdağı ilçemizde yapılan keşifler sonucunda da yıkılan ev veya yaralı vatandaşımıza ulaşılmadı. Şu anda hastanemizde oluşan küçük bir kaos var. Halkımız paniklemiş durumda. Biz bu kaosu yönetmek ve yönlendirmek için geldik. Beklemekteyiz ekibimiz hazır. Her türlü müdahaleyi yapabilecek durumdayız” dedi.

Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, depremde vatandaşlarda panik oluştuğunu her hangi bir can ve mal kaybının bulunmadığını belirterek, “ İlçe Kaymakamımızla birlikte ilçemizi gezdik, köylerimizden bilgi aldık. Çok şükür ölüm ve yaralama yok. Artçı depremler sürüyor. Vatandaşımız panik halinde ama şuanda çok olumsuz bir durumumuz yok” şeklinde konuştu.

Deprem sonrası Yozgat Merkez ve Sorgun ilçesinde de vatandaşlar sokaklara dökülüp, evlerine girmede tereddüt yaşadılar.

KIRŞEHİR VALİLİĞİ’NDEN DEPREM AÇIKLAMASI

Kırşehir Valiliği, merkez üssü Çiçekdağı ilçesi olan depremle ilgili açıklama yaptı.

Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada, merkez üssü Çiçekdağı ilçesi olan depremde ağır hasar ve yaralanmalar olmadığı belirtildi. Açıklamada, “Merkez üssü Çiçekdağı ilçesi olan 5.4’lük depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Ekiplerimiz bölgede faal halde durumu kontrol etmektedir” denildi.

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde deprem sonrası şoka giren 2 kişi ise İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 19.40’ta merkez üssü Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesi olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıklamıştı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.