Kışın Zayıflamanın İpuçları

meyve

Bahar kapıda… Giysilerimiz incelecek ve vücut hatlarımızı biraz daha gösteren kıyafetler giymeye başlayacağız. Kış günlerini bitirmeden zayıflatacak maddeleri sizin için derledik…

1) Sabah erken kalkın ve kalkar kalkmaz 2-3 dakika hızlı yürüyüş yapın, hareket edin. Soğuk bedeninizi ısıtmaya bakın ve nabız atışınızı hızlandırın.
2) Ardından bir fincan Türk Kahvesi veya yeşil çay için. Bu metabolizmayı hızlandıracaktır.
3) Cips, pastane ürünleri, çeşitli abur cuburlar… Bunları hayatınızdan atmaya bakın. Kuruyemişi elinizden geldiğince azaltın.
4) Ayva veya elma tatlısı gibi az şekerli tatlılar tercih edin.
5) Hazır gıda abur cuburlar yerine az yağlı kekler, meyveli yoğurt, az yağlı süt ile meyve karışımları tercih edin.
6) Haftada iki gün boza veya salep tüketebilirsiniz.
7) Kara veya beyaz lahana, brokoli, ıspanak, pırasa gibi bol lif içeren sebzeler kilo kaybında önemli role sahipler.
8) Su çok önemli. Çoğu zaman açlık ile susuzluğu birbirine karıştırabiliyoruz. Kışın pek ter atmadığımız için susuzluğumuzu fark edemiyoruz. Günde en az 2 litre suya ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bu da 10 bardağa tekabül ediyor. Hatırlamak için sürekli görebileceğimiz yerde ki bir kağıda her içtiğimiz bardağı not edebilirsiniz.
9) Bedeninizi en iyi siz kendiniz tanıyorsunuz. Size en uygun diyet listesi araştırın. Zayıflayan arkadaşlarınızla konuşun, internetten pek çok kanaldan araştırma yapın, doktorlardan yardım isteyin.
10) Bunların en başında ise zayıflamaya beyinde karar vermemiz gerekiyor. Her fırsatta ayna karşısına geçip kendinize gülümseyin, sağlıklı zayıflama hedefinizden şaşmayacağınıza kendinize söz verin. En önemlisi, her halükarda bedeninizin ne kadar güzel olduğunu unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.