KKTC Konserini İptal Eden Lopez’e Büyük Tazminat Davası

İSTANBUL- Rum lobisinin baskıları sonrasında KKTC’de konser vermekten son anda vazgeçen Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez’e otel yönetimi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Maddi ve manevi yönden büyük zarara uğradıklarını belirten Boz Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Muraz Boz, “Jennifer Lopez, anlaşmamızdaki tazminatların yanı sıra ileriye dönük otelimizin imajına büyük zarar vermiştir. Ona belirli bir süre verdik. Şayet kararından vazgeçmezse büyük bir tazminat davası açacağız.” dedi.
ABD’li ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’in, Girne bölgesinde yapılan ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü olan 20 Temmuz’da resmi açılışı yapılacak olan Cratos Premium Hotel’in gala gecesinde vereceği konseri iptal etmesi, otel yönetimini harekete geçirdi. İstanbul’da bulunan Les Ottomans Otel’de hukuk danışmanları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Boz Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Muraz Boz, konuyla ilgili bilgi verdi.

Jennifer Lopez’le yapılan anlaşmanın detayları hakkında bilgi veren Murat Boz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Girne’de bulunan Cratos Premium Oteli’nin 24.10.2010 tarihinde açılışı ile ilgili yapılacak konsere katılmak üzere sözleşme yapılan Jeniffer Lopez’in resmi internet sitesinde yaptığı yazılı açıklamanın kendilerini üzdüğünü söyledi.

Lopez’in internet sitesindeki açıklamasını basın mensuplarına okuyan Boz, Lopez’in son dakikaya kadar açılışa katılacağını söylediğini ancak Rum milliyetçilerinin baskılarına dayanamayarak gelmekten vazgeçtiğini ifade etti. Olayın iki boyutuna değinen Boz, “Bunlardan birincisi siyasi boyutu. Biz bu boyutuna girmek istemiyoruz. KKTC ve Türk yetkililer gerekli tepkiyi göstereceklerdir. İkinci olarak bizi ilgilendiren hususlar var. Lopez’le imzalanan bir sözleşmemiz var. Bu sözleşmede sanatçının gelemeyeceği durumları tek tek belirttik. Lopez’in gerekçeleri bu belirtilen maddelerin hiç birisine uymamaktadır. Grup olarak tazminat hakkı açma hakkımız ortaya çıkmıştır. Bizim her türlü olumsuzluğa karşı bir B, bir C planlarımız vardı. Ancak onun yerine düşündüğümüz dünya starları da tedirgin oldu.” şeklinde konuştu.

Lopez’in ileriye yönelik olarak otelin imajına büyük zarar verdiğinin altını çizen Boz, sözleşmeden doğan tazminatın yanı sıra bu zararın daha büyük boyutlarda olduğunu hatırlattı. New York’ta en iyi avukatları tutarak tazminat davası açacaklarını kaydeden Boz şöyle konuştu: “Haklarımızı sonuna kadar savunacağız. Elinin tersiyle itilecek bir ülke, bir tesis olmadığımızı onlara göstereceğiz. Konser programının sözleşmeye aykırı olarak haksız surette iptal edilmesi sebebiyle, firmamız sanatçı Sayın Jeniffer Lopez’in bu kararını yeniden gözden geçirerek bu hukuka aykırı durumu düzelteceği inancı ile kendisine Pazartesi gününe kadar süre veriyoruz. Bu süre içerisinde konser programına katılacağına dair yazılı açıklama yapmasını ümit ediyoruz.”

Boz konuşmasının sonunda Rum lobisinin Lopez’e attığı 7 bin maile karşılık kendilerinin de bir kampanya başlattıklarını belirterek, “7 bin maile karşılık 1 milyon mail atarak onlara dostluğu kardeşliği gösterelim. Biz bu işi tatlılıkla çözmek istiyoruz.” dedi.

Firmanın avukatlarından Sezgin Yıldırım da, Lopez’le yapılan anlaşmanın detaylarını ve olası hukuki sonuçları hakkında bilgi verdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.