KOBANİ’DE SOKAK ÇATIŞMALARI!

Fotoğraf İHA
Fotoğraf İHA

Kobani’de IŞİD ve YPG arasındaki gece saatlerinde doruğa ulaşan sokak çatışmaları sonucu Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine çok fazla mermi ve havan topu düşerken, Suruç ilçesinde Mürşitpınar sınır kapısına yakın Küçükkendirli ve Büyükkendirli   köyleri boşaltıldı.

Sabah saatlerinden bu yana süren çatışmalarda öğle saatlerinde Suruç’ta gazetecilerin çekim yaptığı alana ve bir eve havan mermileri düştü. 6 kişinin yaralandığı saldırılar sonucunda çevredeki köyler Jandarma tarafından boşaltılırken Suruç’tan Mürşitpınar Sınır Kapısı istikametine araç girişi yasaklandı.

ÇATIŞMALAR SIFIR NOKTASINDA
YPG ve IŞİD arasındaki sokak çatışmaları gece saatlerinde doruğa ulaştı. Kobani kent merkezini doğu, batı ve güneyden kıskaca alan IŞİD ile YPG’nin uzun namlulu silahlar ve havan toplarıyla çatışmaları sınıra sıfır noktada gerçekleşti. Çatışma sırasında çok sayıda mermi ve havan topu Suruç’a isabet etti. Köylerde kalan vatandaşlar panik içerisinde buldukları araçlarla bölgeden uzaklaştı. IŞİD ve YPG güçleri arasındaki sıcak çatışma sürüyor.

Çevre illerden gelen halk ve araçlar bölgeye alınmıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.