Kooperatif Başkanına Saldırı

Sultanbeyli’de Esnaf Kooperatifi Başkanı Şenol Ata, kıraathanede misafirleriyle çay içtiği esnada bir şahsın biber gazı ve demir çubuklu saldırısına uğradı. Saldırı anı güvenlik kameralarına yansırken, başından yaralandığı öğrenilen Ata hastaneye kaldırıldı.

1612500
Fotoğraf:İHA

Olay, saat 09.00 sıralarında Sultanbeyli Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bulut Sokak’taki bir kıraathanede meydana geldi. İddiaya göre, geçtiğimiz ay Sultanbeyli Sancaktepe Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi mali kongresi mekan probleminden dolayı ileri bir tarihe ertelendi. Bunun üzerine kooperatifin bazı üyeleri ile kooperatif başkanı Şenol Ata arasında husumet başladı. Ata’ya karşıt olan üyeler, kooperatifte seçime gidilerek başkanın değişmesini istedi. Ancak yeni bir seçim yapılmaması üzerine husumet besleyen Ö.S., sabah saatlerinde Ata’nın bulunduğu kıraathaneye girdi. Ata’nın misafirleri ile sohbet etmesi nedeniyle onun bir anlık dalgınlığından yararlanan Ö.S., önce çantasını sandalyeye bıraktı. Çantasından çıkardığı biber gazı ile Ata’yı etkisiz hale getiren Ö.S. ardından demir çubukla başına defalarca vurdu. Saldırı sonrası Ö.S., kıraathanedeki vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
Olayın ardından başından yaralanan Ata, Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ata’nın hayati tehlikesi olmadığı, başına ise çok sayıda dikiş atıldığı öğrenildi. Öte yandan polis, Ata’nın şikayetçi olduğu saldırgan Ö.S.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.