Lieberman: Yunanistan’la İşbirliğini Daha Da Derinleştireceğiz

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Druças, İsrail Dışişleri Bakanı Avidgor Lieberman ile Atina’da bir araya geldi. Druças ve Lieberman, daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Ortak basın toplantısında konuşan Druças, “Son bir yılda ilişkilerin güçlenmesi rastlantı değil. İkili ilişkileri bütün alanlarda derinleştirmeyi hedefliyoruz. İki başbakan kurumsal olarak işbirliğini daha da derinleştirmek için ‘ortak bakanlar kurulu’ oluşturulması kararına vardılar.” dedi. Çok sayıda bakanın katılacağı bakanlar kurulunun hazırlıklarını dışişleri bakanları üstlenirken, ilk toplantı 2 ay içerisinde İsrail’de yapılacak.

Yunan Dışişleri Bakanı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu ileri işbirliği sadece iki ülkeye değil, Doğu Akdeniz ve bütün bölgeye çok yönlü faydalar getirecektir.” Doğal afetleri hatırlatan Druças, İsrail’deki yangına ilişkin yaptıkları işbirliğini hatırlattı.

LİEBERMAN: İLİŞKİLERİMİZİN GELİŞMESİNDEN MEMNUNUZ
İsrail Dışişleri Bakanı Avidgor Lieberman da, son dönemde Druças’la altıncı görüşmeleri yaptıklarını vurguladı. “İki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinden duydukları memnuniyeti” ifade eden Lieberman, “Bu işbirliği sürecini daha da derinleştirmek için çalışacaklarını” söyledi. İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, İsrail’deki yangına Yunanistan’ın yaptığı katkıya özellikle teşekkür etti.

“Orta Doğu’da barış sağlanması için Atina’nın katkılarını ve çabalarını izlediğini” belirten Lieberman, özellikle turizm konusunda yapılan işbirliğinin çok önemli ilerlemeler kaydettiğini ifade etti. Lieberman, karşılıklı işbirliğini güçlendirmek için önümüzdeki dönemde çok sayıda komisyon kurulacağını, bakanlıkların katkısıyla da çalışmaların takip edileceğini vurgulad

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.