Macar Polisinden Brad Pitt’e Baskın

Brad Pitt / Thomas Peter Schulz

Brad Pitt’in  oynadığı World War Z filminin Macaristan’daki setine Macaristan polisi baskın yaptı ve baskın sonucu 100 adet silaha el koydu. Bu silahların gerçek olduğunu açıklayan polisler silahların Londra’dan özel bir uçakla ülkeye geldiğini bildirdiler. Budapeşte Emniyet Müdürlüğü tüm silahlara el konulduğunu ve soruşturma başlatıldığı açıklaması yaptı.

Silahların film için geldiği ve çalışır durumda olmadığı savunmasına karşın Macaristan Terörle Mücadele Merkezi; içinde otomatik silahlarında bulunduğunu ve etkisiz olduğunu fakat kolaylıkla tekrar eski çalışır haline getirilebileceğini söyledi. Bu durumunda kamu güvenliğini tehlikeye attığını belirterek silahlara da bu yüzden el koyduklarını açıkladı.

Prodüksiyon şirketi el konulan silahlarını geri almak için başvuruda bulunduklarını fakat geri alınmasa da bu durumun filmin çekilmesini etkilemeyeceğini açıkladı.

Bütün bu olayları Macaristan basını tepkiyle karşıladı. Tepkilerin sebebleri ise Macaristan’ın tanıtımına olumlu katkıda bulunacak ve döviz girdisi sağlayacak bir filmin setine silahlı polislerin ve askerlerin  böyle bir baskın yapması.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.