Medya Cesur Olsun

Muharrem İnce, medyaya “cesur olun” mesajı verdi

CHP Yalova İl Teşkilatı Danışma Kurulu toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın,’Yalancılık sizin ciğerinize işlemiş’ sözlerine cevap veren Grup Başkanvekili Muharrem İnce, açıklamalarının hiçbir televizyon kanalında yayınlanmamasına tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partisinin Yalova İl Teşkilatı Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı. İnce, burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yalancılık sizin ciğerinize işlemiş” sözlerine cevap vermiş, Başbakan ve Suriye Lideri Beşar Esad’ın Bodrum’daki buluşmalarını gösteren gazete kupürlerini göstermişti.

Bugün bir basın toplantısı daha yaparak tepkilerini dile getiren İnce, “30 kanaldan bana yalancı diyor. Bende ona yalancı ben değilim sensin diye cevap veriyorum. Ama hiçbir televizyonda çıkmıyor” dedi. Medya patronlarının cesur olmasını isteyen İnce, “Mecliste teskere görüşülürken, Başbakan’a, ‘Geçmişte Esad’la tatil yaptın. Bugün kavga yapıyorsun’ dedim. Başbakan meclis kürsüsüne çıkıp bana cevap veremedi. Daha sonra İstanbul’dan bana yalancı dedi. Dün bir basın açıklaması yaptım ve o toplantıda bulunan basın mensupları da açıklamalarımı geçtiler. Türkiye’nin hiçbir televizyonu buna yer vermedi. Medya cesur olsun. Bana yalancı diyenin cevabını yayınlama hakkımı kullandırsınlar bana” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.