Mersin’de Sır Dolu Patlama

Mersin bombaMersin’de dün akşam itibariyle Merkez Akdeniz ilçesine bağlı Mesudiye Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan Suriyeli göçmenlere ait bir yemekçi dükkanında büyük bir patlama meydana geldi. Caddenin 150 metre uzunluğundaki alanında  dükkanların, ev ve iş yerlerinin ön cepheleri hasar gördü ve camları patladı. Caddenin ve patlamanın gerçekleştiği apartmanın arka sokaklarındaki pek çok apartman dairesinin de camları indi. Patlama sonucu hiçbir can kaybı olmadı.

Sabah olay yerine gelen itfaiyenin incelemesi sonucu olayın gaz sızıntısı olduğu bildirilirken, çevrede oturan vatandaşlar ise bir gaz sızıntısından meydana gelen  patlamanın çevreye nasıl bu kadar hasar verebildiğini anlamadıklarını belirtti. Olayın en az 50 metre uzağında 4 ve 5. katlarda oturan vatandaşlar bile patlamayla şoke olduklarını ve çok sert bir basınç hissettiklerini söylediler.

Vatandaşlardan alınan bilgiye göre sabah saatlerinde olay yerine gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da böyle bir patlamanın gaz sızıntısından meydana gelemeyeceğini söylediği bildirildi.

Patlamanın meydana geldiği apartmanın yöneticisi ise bu gaz sızıntısı tespitinin kendilerini tatmin etmediğini söyleyerek  kaymakamlıktan tekrar bir inceleme talep ettiklerini belirtti.

Şu anda patlamaya C4 tipi bir ses bombasının sebep olduğundan şüphe ediliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.