Microsoft Windows Phone 7’yi Tanıttı

Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Steve Ballmer (Emmanuel Dunand/Getty Images)

Microsoft, İPhone’la rekabet edebilecek yeni akıllı telefon işletim sistemi olan Windows Phone 7’yi tanıttı.

Rekabetçi akıllı telefon pazarında başı çeken İPhone ve Google’ın Android işletim sisteminden sonra Microsoft, büyük miktarda yatırım yaparak 9 yeni telefonla beraber yeni Windows Phone 7  işletim sistemini basına tanıttı.

Microsoft, bilgisayar alanında çok bilinen bir marka olmasına rağmen, sıra cep telefonlarına geldiğinde önde gelen bir marka değildi. Microsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı Steve Ballmer, bugünün gelmesini çok uzun bir süredir beklediklerini söyledi. Bazı analistlere gore Microsoft, bu alana yaklaşık 100 Milyon dolar ile 400 milyon dolar arası yatırım yaparak büyük oranda bir yatırıma imza atmış oldu.

Arayüzü ve uygulama sistemiyle Windows Phone 7, ilintili uygulamaların bir arada görüntülenebildiği hub sistemi ile dikkat çekiyor. Hub sisteminde, örneğin SMS atmak için bir kişinin telefon defterindeki sayfasına girdiğinizde onun tüm iletişim detaylarını, son e-postalarını ve ayrıca da Facebook ve Twitter’daki son güncellemelerini de görebiliyorsunuz. Aynı şekilde hub sistemi müzik gibi diğer multimedyalarda da geçerli.

Çoğu dokunmatik ekrana sahip olan Windows Phone 7 işletim sistemli 9  telefon, Kasım başından itibaren Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürülecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.