Muğla’da Tehlikeli Gerginlik

Muğla Dalyan’da Öfkeli Grup Otel Bastı

Muğla’da gerginliğin yaşandığı otel- Haber3.com

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan’da doğu kökenli bir vatandaşın işlettiği otelin alt katındaki restoranı basan 50 kişilik grup camları kırıp masa ve sandalyeleri devirdi. Üst katlara kaçan restoran çalışanları gruba molotof kokteyli atarak   karşılık vermesi üzerine büyüyen olaylara polis ve jandarma müdahale etti.  Dışarıda toplanan 300 kişilik gruba güvenlik güçleri müdahale ederek etkisiz hale getirmeye çalışıyor.

Olay dün saat 14.30 sıralarında Dalyan’daki 3 katlı Diyarbakırlı işletmeci Murat Harman’ın oteline giden 3 gencin ‘Buraya Türkler giremez’ diye içeri alınmamamsıyla başladığı öğrenildi. Bunun üzerine restoran çalışanları ve gençler arasında arbede yaşanmış. Olaydan yaklaşık 4 saat sonra toplanan 50 kişilik bir grup, ellerinde sopa ve demir çubuklarla restoranı basarak, kapı ve pencereleri kırıp, sandalyeleri devirdikleri kaydedildi. Otel çalışanları ve sahibi üst kata kaçarak canlarını zor kurtardılar. Grup çalışanlara taşlarla saldırmaya devam edince, restorandakiler de kalabalığa molotof kokteyli ile karşılık verdi. Olaya ilk olarak Dalyan Jandarma Karakolu ve Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli 35 jandarma müdahale etti. Olayın duyulmasıyla birlikte grubun sayısı kısa sürede yaklaşık 300 kişiyi buldu. Kalabalığın artması üzerine polis ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı’ndan takviye ekip istendi. Jandarma havaya ateş ederek grubu dağıtmaya çalıştı. Otelin etrafını güvenlik çemberine alan jandarma, grubun otele girmesine izin vermedi.

Jandarma Otel işletmecisi Murat Harman ve 20 çalışanını güvenlik nedeniyle otelden çıkardı. İşletmeci ve çalışanlar ifadeleri alınmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Ortaca Kaymakamı Mustafa Gürdal, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı, Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı ve Ortaca Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cumali Tosun da olay yerine gidip, bilgi aldı. Yetkililer öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışıp, dağılmaları için uyarılarda bulundu.

Kaynak: Gazete Vatan

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.